دانلود تصاویر ماهواره ای، آموزش کامل

نحوه دانلود تصاویر ماهواره ها و سنجنده های مختلف و همچنین نحوه ی ثبت نام در سامانه رسمی ناسا در این قسمت بررسی شده است. بر اساس نیاز کاربر تصاویر سنجنده های مختلفی وجود دارند.

جزئیات آموزش
check
قیمت:

0 تومان

لطفا برای حمایت از ما دوره های رایگان را انلاین مشاهده کنید

نظر یا سوال شما:

:نظرات ارسال شده
توضیحات محصول

دانلود از USGS

از توانایی USGS Earth Explorer برای دانلود انواع داده های ماهواره ای استفاده کنید.  زیرا برای تمام سطح کره ی زمین تصاویر ارزشمندی را ارائه می دهد. مهم نیست در کجا زندگی می کنید، USGS Earth Explorer آخرین نمای ماهواره ای را ارائه می دهد مانند:
 

LANDSAT

در سکوت جهان، ماهواره Lansdat به دور سیاره ما می چرخد و تصاویر ماهواره ای تاریخی را بایگانی می کند. تصاویر این سنجنده مهم در USGS آپلود شده و قابل دانلود هستند.

 

ماهواره های جاسوسی

تصور کنید بتوانید به بیش از 50 سال گذشته در گذشته نگاه کنید. چقدر می ارزد؟ تصاویر ماهواره‌ای جاسوسی مانند CORONA طی سال‌ها از حالت طبقه‌بندی خارج شده و کاملاً در دسترس عموم قرار گرفته است.
 
 

سنجنده های فراطیفی

اگر نمی دانید تصویر فراطیفی چیست، مبحث بسیار مهمی را از دست داده اید. هایپریون ابزار آزمایشی تصور شده توسط ناسا بود. اکنون، Earth Explorer تنها جایی است که می توانید این تصاویر ابرطیفی را دانلود کنید.

USGS Earth Explorer یک منبع در سطح جهانی برای دریافت داده های ماهواره ای است. اگر با نحوه استفاده از آن آشنا نیستید، در اینجا راهنمای نحوه دانلود رایگان تصاویر Landsat از USGS Earth Explorer است تا به شما در شروع کار کمک کند.

 

مرکز داده های آزاد سنتینل

سنتینل2

Sentinel-2 شروع یک عصر جدید و هیجان انگیز در تصاویر ماهواره ای باز و رایگان است. دلیل این بحث فقط به خاطر پوشش کل جهانی این ماهواره نیست. به این دلیل است که Sentinel-2 برخی از جدیدترین عکس‌های ماهواره‌ای موجود برای دانلود با وضوح بالا را دارد. Sentinels Open Access Hub دفتر مرکزی رسمی دانلود تصاویر Sentinel است.

دو ماهواره Sentinel-2 را می سازند. با توجه به محبوبیت آن، در سال های آینده 2 ماهواره دیگر وجود خواهد داشت. Sentinel-2 دارای وضوح 10 متری در باندهای قرمز، سبز، آبی و فروسرخ نزدیک است. 12 باند طیفی آن از باند coastal تا باند SWIR متغیر است.

 

سنتینل 1

اگر به تصاویر رادار دیافراگم مصنوعی (SAR) نیاز دارید، Sentinel-1 با در اختیار داشتن تصاویر در باند C به شما کمک خواهد کرد. پتانسیل SAR بی پایان است. اما شما تصویر زیبایی مانند Sentinel-2 را دریافت نمی کنید.

 

NASA Earthdata Search

در مورد جستجوی داده های زمینی ناسا (NASA Earthdata Search)، به ویژه برای کشف داده های علوم زمین، چیزهای زیادی وجود دارد. به خصوص، انتخاب تصاویر ماهواره ای باورنکردنی است.

 

داده های مشتق شده

  بیشتر داده‌های زمین ناسا یک محصول تحلیلی برای مطالعه علوم زمین است. برای مثال، هر چیزی از بیوسفر، کرایوسفر، هیدروسفر یا جو است. اکثر محصولات از یک مرکز داده و برنامه های کاربردی (DAAC) تولید می شوند. داده های زمینی ناسا همچنین یک منبع عالی برای داده های کاربری زمین و پوشش زمین است. اما این فقط کلاس های پوشش زمین معمولی شما نیست.

 

نمایشگر دسترسی به داده های NOAA

NOAA سیستم سفارش عکاسی هوایی خود را با NOAA Data Access Viewer جایگزین کرد. اکنون، در این دیتابیس مجموعه داده های معتبری را در امتداد سواحل ایجاد شده است. اما این فقط برای تصاویر ماهواره ای نیست.

آموزش های پیشنهادی
نمودار پراکندگی در انوی

تعداد جلسات: 1

از جمله کاربرد های ابزار نمودار دو بعدی در انوی می توان به نمایش رفتار پدیده ها در دو باند مختلف و بارزسازی آن ها اشاره کرد. این مبحث نحوه استفاده از نمودارهای پراکندگی 2 بعدی با یک گروه نمایشگر ENVI Classic را توصیف می کند.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

1400-11-30

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

آموزش PCA و تحیل آماری آن در envi

تعداد جلسات: 1

PCA یکی از اولین الگریتم هایی می باشد که در نرم افزار envi و جهت آشنایی کلی با منطقه ی مورد مطالعه استفاده می شود. در این قسمت در این قسمت نحوه ی انجام پردازش تحلیل مولفه ی اصلی و نحوه ی تحلیل آماری این الگریتم بررسی شد.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

1400-11-30

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

آموزش الگوریتم نقشه بردار زاویه طیفی در انوی

تعداد جلسات: 1

در ادامه ی مباحث پیشرفته ی نرم افزار envi در این قسمت نحوه ی کار با الگریتم sam بررسی شد. از این الگریتم می توان به دو صورت بارزسازی و طبقه بندی استفاده کرد. در این آموزش نحوه ی کار با طیف ها برای استفاده در این الگریتم توضیح داده شد.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

1400-11-30

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

آموزش رایگان ENVI از صفر

تعداد جلسات: 22

آموزش کامل و جامع نرم افزار انوی، قابل استفاده در رشته های زمین شناسی، معدن، محیط زیست آب و سایر رشته های مرتبط، مناسب برای افراد مبتدی

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

1400-11-30

play_circle_outline

22

assessment

مقدماتی

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند