جشنواره نوروز تا 13 بدر
تا 50 درصد تخفیف
انقضا
کد تخفیف: Nowruz

دانلود تصاویر ماهواره ای، آموزش کامل

نحوه دانلود تصاویر ماهواره ها و سنجنده های مختلف و همچنین نحوه ی ثبت نام در سامانه رسمی ناسا در این قسمت بررسی شده است. بر اساس نیاز کاربر تصاویر سنجنده های مختلفی وجود دارند.

جزئیات آموزش
check
قیمت:

0 تومان

نظر یا سوال شما:

:نظرات ارسال شده
توضیحات محصول

دانلود از USGS

از توانایی USGS Earth Explorer برای دانلود انواع داده های ماهواره ای استفاده کنید.  زیرا برای تمام سطح کره ی زمین تصاویر ارزشمندی را ارائه می دهد. مهم نیست در کجا زندگی می کنید، USGS Earth Explorer آخرین نمای ماهواره ای را ارائه می دهد مانند:
 

LANDSAT

در سکوت جهان، ماهواره Lansdat به دور سیاره ما می چرخد و تصاویر ماهواره ای تاریخی را بایگانی می کند. تصاویر این سنجنده مهم در USGS آپلود شده و قابل دانلود هستند.

 

ماهواره های جاسوسی

تصور کنید بتوانید به بیش از 50 سال گذشته در گذشته نگاه کنید. چقدر می ارزد؟ تصاویر ماهواره‌ای جاسوسی مانند CORONA طی سال‌ها از حالت طبقه‌بندی خارج شده و کاملاً در دسترس عموم قرار گرفته است.
 
 

سنجنده های فراطیفی

اگر نمی دانید تصویر فراطیفی چیست، مبحث بسیار مهمی را از دست داده اید. هایپریون ابزار آزمایشی تصور شده توسط ناسا بود. اکنون، Earth Explorer تنها جایی است که می توانید این تصاویر ابرطیفی را دانلود کنید.

USGS Earth Explorer یک منبع در سطح جهانی برای دریافت داده های ماهواره ای است. اگر با نحوه استفاده از آن آشنا نیستید، در اینجا راهنمای نحوه دانلود رایگان تصاویر Landsat از USGS Earth Explorer است تا به شما در شروع کار کمک کند.

 

مرکز داده های آزاد سنتینل

سنتینل2

Sentinel-2 شروع یک عصر جدید و هیجان انگیز در تصاویر ماهواره ای باز و رایگان است. دلیل این بحث فقط به خاطر پوشش کل جهانی این ماهواره نیست. به این دلیل است که Sentinel-2 برخی از جدیدترین عکس‌های ماهواره‌ای موجود برای دانلود با وضوح بالا را دارد. Sentinels Open Access Hub دفتر مرکزی رسمی دانلود تصاویر Sentinel است.

دو ماهواره Sentinel-2 را می سازند. با توجه به محبوبیت آن، در سال های آینده 2 ماهواره دیگر وجود خواهد داشت. Sentinel-2 دارای وضوح 10 متری در باندهای قرمز، سبز، آبی و فروسرخ نزدیک است. 12 باند طیفی آن از باند coastal تا باند SWIR متغیر است.

 

سنتینل 1

اگر به تصاویر رادار دیافراگم مصنوعی (SAR) نیاز دارید، Sentinel-1 با در اختیار داشتن تصاویر در باند C به شما کمک خواهد کرد. پتانسیل SAR بی پایان است. اما شما تصویر زیبایی مانند Sentinel-2 را دریافت نمی کنید.

 

NASA Earthdata Search

در مورد جستجوی داده های زمینی ناسا (NASA Earthdata Search)، به ویژه برای کشف داده های علوم زمین، چیزهای زیادی وجود دارد. به خصوص، انتخاب تصاویر ماهواره ای باورنکردنی است.

 

داده های مشتق شده

  بیشتر داده‌های زمین ناسا یک محصول تحلیلی برای مطالعه علوم زمین است. برای مثال، هر چیزی از بیوسفر، کرایوسفر، هیدروسفر یا جو است. اکثر محصولات از یک مرکز داده و برنامه های کاربردی (DAAC) تولید می شوند. داده های زمینی ناسا همچنین یک منبع عالی برای داده های کاربری زمین و پوشش زمین است. اما این فقط کلاس های پوشش زمین معمولی شما نیست.

 

نمایشگر دسترسی به داده های NOAA

NOAA سیستم سفارش عکاسی هوایی خود را با NOAA Data Access Viewer جایگزین کرد. اکنون، در این دیتابیس مجموعه داده های معتبری را در امتداد سواحل ایجاد شده است. اما این فقط برای تصاویر ماهواره ای نیست.

آموزش های پیشنهادی
دوره آموزش رایگان arcgis pro | مشاهده آنلاین

تعداد جلسات: 12

در دوره آموزش رایگان arcgis pro سعی شده است تا تمامی نکات لازم برای کار با این نرم افزار گفته شود. میتوانید این دوره را به صورت آنلاین مشاهده کنید.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

1401-3-3

play_circle_outline

12

assessment

مقدماتی

آموزش موزائیک تصاویر ماهواره ای در انوی

تعداد جلسات: 1

در بیشتر موارد پژوهشی منطقه ی مورد نظر در یک قاب قرار نمی گیرد و کاربر مجبور است از دو یا چند تصویر استفاده کند. در این هنگام نیاز است تا از قابلیت موزائیک(Mosaicking) استفاده شود. این ابزار می تواند چند تصویر را در یک تصویر واحد کنار هم قرار دهد.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

1400-11-30

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

آموزش تبدیل شیپ فایل 2 بعدی به سه بعدی در arcgis pro

تعداد جلسات: 1

در این قسمت به بررسی چگونگی انتقال شیپ فایل ازحالت دو بعدی به قسمت arc scene در نرم افزار arc gis pro می پردازیم.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

1400-11-30

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

برآورد زلزله در سنجش از دور، قسمت 2

تعداد جلسات: 1

زلزله در سنجش از دور, زلزله در اسنپ, براورد زلزله در سنجش از دور, براورد زلزله در اسنپ, زلزله در snap, برآورد زلزله در اسنپ, نمایش زلزله در اسنپ

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

1400-11-30

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند