جشنواره نوروز تا 13 بدر
تا 50 درصد تخفیف
انقضا
کد تخفیف: Nowruz

آموزش ترکیب رنگی واقعی و کاذب در انوی

در این جلسه با کمک فتوشاپ در مورد تئوری رنگ ها و دلیل ایجاد رنگ ها در تصاویر rgb صحبت شد. تحلیل رنگ ها یکی از مباحث مهم تحلیل پردازش ها می باشد که در این جلسه سعی شد به طور کامل بررسی شود..

جزئیات آموزش
check
قیمت:

0 تومان

نظر یا سوال شما:

:نظرات ارسال شده
توضیحات محصول

تفسیر تصاویر سنجش از دور

چهار نوع اصلی از اطلاعات موجود در یک تصویر نوری اغلب برای تفسیر تصویر استفاده می شود:

اطلاعات رادیومتری (به عنوان مثال روشنایی، شدت، تن)
اطلاعات طیفی
اطلاعات بافتی
اطلاعات هندسی و متنی
این اطلاعات در مثال های زیر نشان داده شده اند.

 

تصاویر پانکروماتیک

یک تصویر پانکروماتیک تنها از یک باند تشکیل شده است. معمولاً به صورت یک تصویر در مقیاس خاکستری نمایش داده می شود، یعنی روشنایی نمایش داده شده یک پیکسل خاص متناسب با عدد دیجیتال پیکسل است که مربوط به شدت تابش خورشیدی است که توسط اهداف در پیکسل منعکس شده و توسط آشکارساز شناسایی می شود. بنابراین، یک تصویر پانکروماتیک ممکن است به طور مشابه به عنوان یک عکس هوایی سیاه و سفید از منطقه تفسیر شود. اطلاعات رادیومتری نوع اصلی اطلاعات مورد استفاده در تفسیر است.

 

تصاویر چند طیفی

یک تصویر چند طیفی از چندین باند داده تشکیل شده است. برای نمایش بصری، هر باند تصویر ممکن است یک باند به عنوان یک تصویر در مقیاس خاکستری یا در ترکیب سه باند در یک زمان به عنوان یک تصویر ترکیبی رنگی نمایش داده شود. تفسیر یک تصویر ترکیبی رنگی چندطیفی به دانش بازتاب طیفی اهداف در صحنه نیاز دارد. در این حالت از محتوای اطلاعات طیفی تصویر در تفسیر استفاده می شود.

 

تصاویر ترکیبی رنگی

در نمایش یک تصویر ترکیبی رنگی از سه رنگ اصلی (قرمز، سبز و آبی) استفاده می شود. هنگامی که این سه رنگ در نسبت های مختلف با هم ترکیب شوند، رنگ های متفاوتی در طیف مرئی تولید می کنند. ارتباط هر باند طیفی (نه لزوماً یک باند قابل مشاهده) به یک رنگ اصلی جداگانه منجر به یک تصویر ترکیبی رنگی می شود. بسیاری از رنگ ها را می توان با ترکیب سه رنگ اصلی (قرمز، سبز، آبی) در نسبت های مختلف تشکیل داد.

 

ترکیب رنگ واقعی

اگر یک تصویر چند طیفی از سه باند رنگی اصلی بصری (قرمز، سبز، آبی) تشکیل شده باشد، این سه باند ممکن است برای تولید یک تصویر "رنگ واقعی" ترکیب شوند. برای مثال، باندهای 3 (باند قرمز)، 2 (باند سبز) و 1 (باند آبی) یک تصویر LANDSAT TM یا یک تصویر چند طیفی IKONOS را می‌توان به ترتیب به رنگ‌های R، G و B برای نمایش اختصاص داد. به این ترتیب، رنگ‌های تصویر ترکیبی رنگی به‌دست‌آمده شباهت زیادی به آنچه که توسط چشم انسان مشاهده می‌شود، دارد.
 

ترکیب رنگ کاذب

تخصیص رنگ نمایشگر برای هر باند از یک تصویر چند طیفی می تواند به روشی کاملاً دلخواه انجام شود. در این حالت، رنگ هدف در تصویر نمایش داده شده هیچ شباهتی به رنگ واقعی آن ندارد. محصول به دست آمده به عنوان تصویر ترکیبی رنگ کاذب شناخته می شود. ترکیب های احتمالی زیادی برای تولید تصاویر ترکیبی رنگ نادرست وجود دارد. با این حال، برخی از طرح ها ممکن است برای تشخیص اشیاء خاص در تصویر مناسب تر باشند.

آموزش های پیشنهادی
آموزش جامع سنجش از دور و پردازش تصاویر ماهواره ای | رایگان

تعداد جلسات: 24

در این دوره می توانید مبانی سنجش از دور و پردازش عملی تصاویر ماهواره ای را از صفر فرا بگیرید. این دوره رایگان بوده و اکثر نیاز ها را برطرف می کند.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

1401-11-5

play_circle_outline

24

assessment

مقدماتی

دانلود arcgis 10.8

تعداد جلسات: 1

نرم افزار arcgis یکی از مهمترین نرم افزار های سیستم اطلاعات جغرافیای می باشد. در این بخش می توانید نسخه 10.8 arcgis را دانلود کنید

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

1400-11-30

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

آموزش پایتون در سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی

تعداد جلسات: 37

در این قست به بررسی دلایل استفاده از زبان پایتون و همچنین قدرت زبان برنامه نویسی پایتون می پردازیم. دقت کنید در این دوره ابتدا زبان پایتون به طور کامل و به دور از مباحث سنجش بررسی شده و در دوره های دیگر کاربرد این زبان در سنجش از دور بررسی می شود.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

1401-4-28

play_circle_outline

37

assessment

مقدماتی

دوره آموزش رایگان arcgis pro | مشاهده آنلاین

تعداد جلسات: 12

در دوره آموزش رایگان arcgis pro سعی شده است تا تمامی نکات لازم برای کار با این نرم افزار گفته شود. میتوانید این دوره را به صورت آنلاین مشاهده کنید.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

1401-3-3

play_circle_outline

12

assessment

مقدماتی

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند