آموزش دیتابیس در arc gis

دیتابیس ها یکی از مهمترین بخش های arc gis هستند. در این قسمت به بررسی کامل دیتابیس ها پرداختیم.

جزئیات آموزش
check
قیمت:

0 تومان

نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

انواع پایگاه داده در arc gis:

پایگاه داده جغرافیایی(geodatabase ) یک "نگهدارنده" است که برای نگهداری مجموعه ای از مجموعه داده ها استفاده می شود. سه نوع وجود دارد:
1_ File geodatabases: به عنوان پوشه در هارد سیستم ذخیره می شود. هر مجموعه داده به عنوان فایلی نگهداری می شود که می تواند تا 1 ترابایت اندازه داشته باشد. پایگاه داده های جغرافیایی فایل بر روی پایگاه های جغرافیایی شخصی توصیه می شود.
2_ پایگاه داده جغرافیایی شخصی (Personal geodatabases): همه مجموعه داده ها در یک فایل داده مایکروسافت اکسس ذخیره می شوند که اندازه آن تا 2 گیگابایت محدود است.
3_ پایگاه های جغرافیایی سازمانی (Enterprise geodatabases): همچنین به عنوان پایگاه های جغرافیایی چند کاربره شناخته می شود، آنها می توانند از نظر اندازه و تعداد کاربران نامحدود باشند.

 

File geodatabases

فایل‌ها و پایگاه‌های جغرافیایی شخصی، که به‌ طور رایگان در دسترس همه کاربران ArcGIS برای دسک‌تاپ پایه، استاندارد و پیشرفته هستند، برای پشتیبانی از مدل اطلاعات کامل پایگاه جغرافیایی طراحی شده‌اند که شامل توپولوژی‌ها، کاتالوگ‌های رستری، مجموعه داده‌های شبکه، مجموعه داده‌های زمین، مکان یاب آدرس است. ، و غیره. فایل ها و پایگاه های جغرافیایی شخصی برای ویرایش توسط یک کاربر طراحی شده اند و از نسخه سازی پایگاه های جغرافیایی پشتیبانی نمی کنند. با یک پایگاه داده جغرافیایی فایل، می‌توان همزمان بیش از یک ویرایشگر داشت، مشروط بر اینکه آنها در حال ویرایش در مجموعه داده‌های ویژگی، کلاس‌های ویژگی مستقل یا جداول باشند.
پایگاه داده جغرافیایی فایل یک نوع جدید پایگاه داده جغرافیایی بود که در ArcGIS 9.2 منتشر شد. اهداف آن انجام موارد زیر است:

1: یک راه حل پایگاه داده جغرافیایی به طور گسترده در دسترس، ساده و مقیاس پذیر برای همه کاربران ارائه دهید.
2: ارائه یک پایگاه جغرافیایی قابل حمل که در سیستم عامل های مختلف کار کند.
3_ افزایش برای مدیریت مجموعه داده های بسیار بزرگ، مقیاس .
4_ ارائه عملکرد عالی و مقیاس پذیری، به عنوان مثال، پشتیبانی از مجموعه داده های فردی

5_ حاوی بیش از 300 میلیون ویژگی و مجموعه داده هایی با بیش از 500 گیگابایت در هر فایل، با عملکرد بسیار سریع مقیاس شوند.
6_ استفاده از یک ساختار داده کارآمد که برای عملکرد و ذخیره سازی بهینه شده است.
 7_ پایگاه‌های جغرافیایی فایل‌ها از حدود یک سوم ویژگی ذخیره‌سازی هندسه مورد نیاز  شیپ فایل‌ها و پایگاه‌های جغرافیایی شخصی استفاده می‌کنند. پایگاه های جغرافیایی فایل همچنین به کاربران اجازه می دهد تا داده های برداری را به یک قالب فقط خواندنی فشرده کنند تا نیازهای ذخیره سازی را بیشتر کاهش دهند.

 

پایگاه داده شخصی

پایگاه های جغرافیایی شخصی از زمان انتشار اولیه در نسخه 8.0 در ArcGIS استفاده شده اند و از ساختار فایل داده مایکروسافت اکسس (فایل mdb.) استفاده کرده اند. آنها از پایگاه های جغرافیایی با حجم محدود به 2 گیگابایت یا کمتر پشتیبانی می کنند. با این حال، اندازه موثر پایگاه داده کوچکتر است، جایی بین 250 تا 500 مگابایت، قبل از اینکه عملکرد پایگاه داده شروع به کاهش کند. پایگاه های جغرافیایی شخصی نیز فقط در سیستم عامل مایکروسافت ویندوز پشتیبانی می شوند.

ArcGIS به پشتیبانی از پایگاه های جغرافیایی شخصی برای اهداف متعدد ادامه خواهد داد. با این حال، در بیشتر موارد، Esri استفاده از پایگاه‌های جغرافیایی فایل را برای مقیاس‌پذیری در اندازه، عملکرد بسیار سریع‌تر و استفاده بین پلتفرمی توصیه می‌کند. پایگاه جغرافیایی فایل برای کار با مجموعه داده های مبتنی بر فایل برای پروژه های GIS، استفاده شخصی و در گروه های کاری کوچک ایده آل است.

 

پایگاه های جغرافیایی سازمانی

هنگامی که به یک پایگاه جغرافیایی بزرگ و چند کاربره نیاز دارید که بتواند توسط بسیاری از کاربران به طور همزمان ویرایش و استفاده شود، پایگاه جغرافیایی سازمانی راه حل خوبی ارائه می دهد. توانایی مدیریت یک پایگاه جغرافیایی چند کاربره مشترک و همچنین پشتیبانی از تعدادی از گردش‌های کاری GIS مبتنی بر نسخه حیاتی را اضافه می‌کند. توانایی استفاده از پایگاه‌های اطلاعاتی رابطه‌ای سازمانی یک مزیت کلیدی پایگاه داده‌های جغرافیایی سازمانی است.

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند