مقاله

سیستم مورد نیاز نصب نرم افزار envi

Ad
jabar majidi
اردیبهشت 1400
تصویر اصلی

ENVI از اکثر فرمت های داده از جمله قالب های علمی مانند HDF و CDF و انواع تصویر مانند GeoTIFF پشتیبانی می کند. ENVI به زبان ®IDL که یک زبان برنامه نویسی مدرن است، نوشته شده است که توانایی گسترش یا شخصی سازی ویژگی ها و عملکرد ها را فراهم می کند. API به کاربران اجازه می دهد الگوریتم های اختصاصی خود را اضافه کنند، ابزارها و مدل های موجود را گسترش دهند و گردش کار را برای پردازش دسته ای به صورت خودکار انجام دهند. این نرم افزار همچنین از طریق کتابخانه های Python قابل دسترسی است.

سیستم مورد نیاز نصب envi

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای نرم افزار envi به شرح زیر است:
ویندوز 10(Intel/AMD 64-bit)
مکینتاش 10.14 و 10.15(Intel 64-bit)
حداقل حافطه برای نصب: 4 گیگا بایت
حداقل RAM مورد نیاز: 8 گیگ
کارت گرافیت: 1 گیگ و پشتیبانی از OpenGL نسخه 2 و نسخه های جدیدتر
مرورگر برای مشاهده ی راهنما: HTML-5

 

اخرین نسخه نرم افزار envi

جدیدترین نسخه ی این نرم افزار یعنی نسخه ی 5.6 از ARC GIS pro نسخه 2.4 و همچنین ARC Map 10.7 و 10.8 پشتیبانی می کند.
برای Macintosh یک منیجرX-Windows لازم است. ENVI با استفاده از XQuartz 2.7.11 مورد آزمایش قرار گرفت. نصب کننده 64 بیتی ویندوز شامل باینری 32 بیتی است تا بتوانید ENVI را در حالت 32 بیتی در سیستم های ویندوز 64 بیتی راه اندازی کنید. این قابلیت همکاری با ArcGIS را تضمین می کند. 
می توانید نسخه ی 32 بیتی را از مسیر زیر پیدا کنید:
Start > ENVI x.x > ENVI x.x (32-bit)
x.x نسخه ی نرم افزار می باشد.
توصیه بهترین سخت افزار برای ENVI دشوار است، زیرا نیازهای سخت افزاری بسته به نوع پردازش پیش بینی شده متفاوت است. توضیحات زیر مواردی است که باید هنگام انتخاب سخت افزار برای استفاده با ENVI در نظر بگیرید:

 

حافطه مورد نیاز نصب انوی

مقدار فضای هارد دیسک مورد نیاز برای ENVI به گردش کار و داده های خاص مورد استفاده بستگی دارد. به طور مثال استفاده از داده های راداری فضای بیشتری نسبت به داده های دیگر نیاز دارد. نکته ی قابل توجه  در این زمینه استفاده از هارد SSD می باشد که می تواند زمان انجام پردازش را تا حد قابل توجهی کم کند.

 

RAM:
بیشتر قابلیت های نمایش و پردازش تصویر در ENVI و IDL برای کار با حداقل مقدار RAM سیستم طراحی شده اند. وجود مقدار بیشتر RAM می تواند به جلوگیری از مشکلات سخت افزاری و کم شدن سرعت سیستم، به ویژه در هنگام کار با مجموعه داده های بزرگ کمک کند.  آزمایشات نشان داده است که 8 گیگابایت RAM برای اکثر کارهایی که با استفاده از آخرین نسخه های ENVI و IDL اجرا می شوند ، کافی است.
با این حال، اگر پیش بینی می کنید با مجموعه داده های بسیار بزرگ کار کنید، یا اگر در حال ساخت برنامه های سفارشی با کد ENVI + IDL هستید، ممکن است حافظه RAM بیشتری را نیاز داشته باشید.

 

کارت گرافیک:
برای عملکرد بهینه، کارت گرافیک شما باید حداقل 1 گیگابایت RAM داشته باشد و باید از OpenGL 2.0 یا بالاتر پشتیبانی کند. همچنین حتماً جدیدترین درایورها را برای کارت گرافیک خود نصب کنید. اگر هنگام ساخت برنامه های سفارشی در ENVI + IDL پیش بینی اجرای پیچیده صفحه های گرافیکی را دارید - یا اگر می خواهید با مجموعه داده های بزرگ کار کنید - هرچه حافظه RAM بیشتر باشد، بهتر است.

 

پردازشگر :
این نرم افزار عموما نیاز به CPU های 2011 و جدیدتر نیاز دارد. با دقت کرد که این سخت افزار جزو مهمترین قسمت های یک سیستم می باشد بنا بر این با توجه به آزمایشات و تجربیات حداقل پردازشگر 3 گیگا هرتز می تواند پاسخ گوی تمامی پردازش ها باشد. هر چند پردازشگر های ضعیفتر نیز توانایی انجام پردازش ها را دارند اما پردازش ها را در زمان بیشتر انجام خواهند داد.

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند