آموزش پایتون در ARCGIS از صفر

این دوره مباحث کاربردی پایتون در arc gis pro را از صفر مورد بررسی قرار می دهد. در این دوره کتابخانه ی arcpy، زبان پایتون و همچنین نرم افزار arcgis pro نیز به طور پیشرفته بررسی خواهد شد.

جزئیات آموزش
check
قیمت: 360000/ 400000 تومان
تخفیف روزانه: %10
انقضا:

بعد از پرداخت مشاهده آنلاین فعال خواهد شد


با استفاده از سکه های حساب خود می توانید این آموزش را رایگان دریافت کنید

تعداد سکه های مورد نیاز: 720 سکه
تعداد سکه های شما: سکه
برای مشاهده این بخش باید وارد حساب کاربری خود شوید
در صورتی که حساب کاربری ندارید می توانید یک حساب کاربری رایگان بسازید
ورود به حساب کاربری ساخت حساب کاربری
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

آموزش arcpy

بعد از معرفی نرم افزار arc gis pro و کم رنگ شدن نقش arc map یک قایلیت جذاب در این نرم افزار نیز معرفی شد و آن استفاده از جدیدترین نسخه های پایتون می باشد. در حال حاضر این قابلیت فراهم شده که کاربر بتواند ابزار های مورد نیاز خود را بنویسد و از آن ها در نرم افزار استفاده کند. در این دوره سعی کرده ایم که تمام راه های استفاده از پایتون در آرک جی ای اس پرو را به شما نشان دهیم. در حال حاضر نسخه 2.5 نرم افزار جی ای اس پرو پایدارترین نسخه بوده که در این دوره استفاده شده است.

 

دوره های مشابه

arcpy

 

سرفصل های آموزش پایتون در gis

فصل اول: پیش نیاز ها

1_دانلود داده مورد نیاز: برای ساده تر شدن کار با داده ها و فهم راحت تر کد ها سعی شده است تا داده های استاندارد در این دوره استفاده شود. به همین دلیل داده های یکسانی را از منابع معتبر دریافت خواهیم کرد.

2_ شروع پروژه: با توجه به استفاده از نرم افزار arcgis pro در دوره آموزش پایتون برای arcgis pro نیاز است تا ابتدا حداقل ها را از این نرم افزار ها یاد بگیرید. بینابر این در این جلسه نحوه شروع یک پروژه ساده بررسی شده است.

3_ نصب arcgis: این نرم افزار نیز یکی دیگر از نرم افزار های سری gis است که می توان مباحث پایتون را روی آن اجرا کرد.

 

فصل دوم: پایتون در arcgis

1_ پیاتون در arcgis pro: برای استفاده از زبان پایتون در این نرم افزار روش های مختلفی وجود دارد. esri در خود نرم افزار بخشی را برای کد نویسی در اختیار کاربر قرار داده است در این جلسه نحوه استفاده از این بخش بررسی شده است.

2_ محیط سمت کاربر پیاتون: یکی دیگر از راه های نوشتن کدهای پایتون برای اجرا در arcgis pro بخش کد ادیتور arcpy می باشد. استفاده از بخش بسیار ساده تر و همچنین با سرعت بیشتری انجام می شود. دلیل این سرعت انجام پردازش ها، عدم استفاده از GUI نرم افزار ARCGIS PRO می باشد.

3_  ساخت اولین ابزار: با استفاده از زبان پایتون می توان ابزار های متعددی ساخت که در این جله ساده ترین نوع آن ها بررسی شده است.

4_ محاسبات فیلدها: عموما فیلد ها در پردازش دادهبسیار پرکابرد هستند. با استفاده از این زبان می توان انواع فرمول ها و شاخص ها را روی فیلد ها اعمال کرد.

5_ model builder

 

فصل سوم: ابزار های geoprocessing

1_ ابزار های پردازش جغرافیایی: ابزار های geoprocessing یکی از مهتمرین بخش های موجود در نرم افزار arcgis است که در این جلسه به بررسی آن و توضیح نحوه استفاده از ابزارهای مخلف آن پرداخته ایم.

2_ تاریخچه: در نزم افزار arcgis pro بخشی وجود دارد که ابزار های استفاده شده و فعالیت های گدشته شما را نشان می دهد. با استفاده از این بخش می توان به سادگی فعالیت های جدید انجام داد. در ادامه این مبحث همد در نرم افزار و هم در پایتون بررسی شده است.

4_ بررسی جعه ابزار arcgis pro: این بخش برای توسعه دهنده های پایتون طراحی شده است. با استفاده از این بخش می تواند ابزار های جدید به نرم افزار اضافه کنید. برای این کار لازم است تا کدهای مورد نیاز را در قالب زبان برنامه نویسی پایتون نوشته و به arctoolbox معرفی کنید

5_ مدل بیلدر در پایتون: استفاده از قابلیت ارزشمند model builder می تواند به شما کمک کند تا تا پردازش ها مرتبط و طولانی را در قالب یک پردازش انجام دهید.  برای استفاده از این بخش نیاز است تا به پایتون مسلط باشید.

 

فصل چهارم: نکات مهم

فصل پنجم: کاربا دیتابیس در پایتون

1_ جداول در arcgis pro: یکی از اواع مهم داده ها در این نرم افزار table یا جداول می باشد. جداول وظیفه ثبت داده ها را دارند. در این جلسه در مورد این نوع داده ها صحبت شده است.

2_ مشاهده دیتابیس ها: در پکیج arcpy که برای arcgis pro تهیه شده است. شما می توانید لیستی از دیتابیس ها و یا جداول دیتابیس ها را مشاهده کنید.

3_ ارث بری و داده ها: مشاهده داده ها و استفاده از قوانین ارث بری یکی از ملزوماتی است که باید یاد بگیرید. این قابلیت ها در زبان پایتون وجود دارد و شرکت esri نیز از آن به خوبی بهره برده است.

 

فصل ششم: داده های برداری

1_ الگوریتم fishnet: این الگوریتم مجموعه ای سلول ها را در قالب یک شبکه واحد بر روی داده ها شما ایجاد میکند. همانطور که ابزار آن در آرک جی ای اس پرو وجود دارد، کدهای آن را نیز می توان در پایتون به کار برد.

2_ کار با داده های وکتوری: وکتور ها یا شیپ فایل ها یکی از مهمترین داده های جی ای اس می باشد. در یافت کپی ساخت و ویرایش آن ها در این فصل توضیح داده شده است.

 

فصل هفتم: دسترسی به داده ها

فصل هشتم: ماژول ها

فصل هشتم قالب ها

فصل نهم: سری نقشه ها

فصل دهم: bookmark

فصل یازدهم: پروژه

درباره دوره آموزش arcpy

بازار جهانی سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) تا سال 2023 بیش از ده میلیارد دلار ارزش دارد و با سرعت زیادی در حال رشد است. توسعه دهندگانی که در نرم افزار arc gis مهارت دارند در حال حاضر تقاضای زیادی دارند و تقاضا در حال افزایش است. با وجود کتابخانه قدرتمند arcpy  هرگز زمان بهتری برای توسعه دهندگان پایتون وجود نداشته است تا مهارت های پایتون در arc gis را به کارنامه خود اضافه کنند.
این دوره در درجه اول برای معرفی توسعه دهندگان پایتون با کلاس ها و توابع ArcPy برای کار با ArcGIS Pro طراحی شده است. همچنین بسیاری از جنبه‌های رابط کاربری گرافیکی ArcGIS Pro معرفی می شود. به طوری که کاربردر موقعیت خوبی برای درک نیازهای کاربران نهایی برای برنامه‌هایی که می‌نویسند، قرار می‌گیرند. نکته قابل توجه در این زمیه این است که در هیچ دوره ای نمی توان حرف از آموزش تمام و کمال مباحث زد، به طوری که کاربر در پزوژه های خود با مشکلاتی رو به رو خواهد شد که جدید بودده و باید آن ها را حل کند. در این راه دانشجویان این دوره می توانند از پشتیبانی دوره برخوردار شوند. در این زمینه از گفتگوی انلاین استفاده کیند

در حالی که برای گذراندن دوره به تجربه نسبتا کمی پایتون نیاز است، اگر قبلاً آموزش مقدماتی پایتون را گذرانده باشید درک کلاس ها و توابع پایتون استفاده شده ممکن است آسان تر باشد. این دوره همچنین برای کاربران نهایی ArcGIS Pro که مایل به یادگیری ArcPy هستند مناسب است. اکثر بخش های این دوره را می توان به هر ترتیبی گذراند. فقط باید داده ها را دانلود کنید و بررسی کنید.

 

پیش نیازهای دوره

1_ رایانه ای که حداقل نیازهای سیستم ArcGIS Pro 2.5 را برآورده می کند و توانایی اجرای نرم افزار را دارد.
2_ مهارت ها و دانش پایه در پایتون ( مشاهده دوره رایگان پایتون مقدماتی).
3_ نرم افزار arcgis pro  با سطح دسترسی مورد نیاز (برای دانلود و نصب arcgis pro کلیک کنید)
4_ دانش ArcGIS Pro یا ArcMap یک مزیت است اما الزامی نیست (مشاهده دوره رایگان arcgis pro مقدماتی تا متوسطه).

 

این دوره ی آموزشی که در ادامه دوره ی زبان پایتون برای سنجش از دور ایجاد شده است. سعی شده تا بیشتر دستورات موجود در arcpy تویح داده شود. این آموزش عموم مطالب پایتون برای arcgis pro پوشش داده شده است اما در ادامه و در اپدیت های دروه مباحث پیشرفته تر از کاربرد زبان پایتون در این نرم افزار ارائه خواهد شد.

ArcPy یک پکیج برنامه نویسی است که بر اساس ماژول موفق arcgisscripting ساخته شده است(و جانشین آن است). هدف آن ایجاد  راه مفید و مولد برای انجام تجزیه و تحلیل داده های جغرافیایی، تبدیل داده ها، مدیریت داده ها با پایتون است. این بسته یک تجربه غنی پایتون را ارائه می دهد که با داشتن تمام دستورات موجود در arc gis pro می تواند به کاربر کمک کنید تا تجزیه و تحلیل های خود را به راحتی انجام دهد.

قدرت اضافی استفاده از ArcPy در پایتون این است که پایتون یک زبان برنامه نویسی عمومی است. این برنامه تفسیر شده و به صورت پویا تایپ می شود و برای کارهای تعاملی و نمونه سازی سریع برنامه های یکبار مصرف معروف به اسکریپت مناسب است، در حالی که برای نوشتن برنامه های بزرگ بسیار قدرتمند است.  این زبان قدرتمند توسط متخصصان GIS و برنامه نویسان از بسیاری از رشته های مختلف استفاده می شود.

 

روند دوره

این دوره با بررسی مکان‌های مختلفی که کد پایتون را می‌توان در برنامه ArcGIS Pro استفاده کرد و اینکه چگونه کد پایتون را می‌توان با استفاده از Python IDE برای تعامل با ArcGIS Pro به عنوان یک اسکریپت مستقل یا یک ابزار اسکریپت پایتون نوشت، شروع می‌شود. سپس با جلساتی از متداول‌ترین توابع و کلاس‌های ArcPy برای پردازش جغرافیایی آشنا می‌شوید و به دنبال آن، ماژول‌های آن را برای دسترسی به داده‌ها و نقشه‌برداری استفاده می کنیم. موضوعات کلیدی که باید تحت پوشش قرار گیرند عبارتند از:
1_ استفاده از ArcPy و Python در چندین رابط در داخل و در کنار ArcGIS Pro
2_ پنجره پایتون
3_ رابط گرافیکی پایتون (به عنوان مثال IDLE)
4_ ابزارهای اسکریپت پایتون
6_ تجزیه کننده پایتون برای محاسبه و برچسب گذاری فیلد
7_ استفاده از ماژول ها، کلاس ها و توابع ArcPy
8_ کار با جستجو، به‌روزرسانی و درج مکان‌نماهای ماژول دسترسی به داده ArcPy 
9_ استفاده از ماژول Mapping برای اتوماسیون نقشه با استفاده از پروژه، نقشه، لایه، 
10_ چیدمان، قاب نقشه، وسعت، دوربین، مرجع فضایی، متن، گرافیک، افسانه ها، نوارهای 11_ مقیاس، فلش های شمالی، تصاویر و بسیاری از کلاس های شی دیگر
12_ کار با Map Series برای برآوردن نیازهای ساده تا پیچیده Map Book
13_ کار با هندسه نقطه، خط و چند ضلعی
14_ تنظیم محیط Geoprocessing 
15_ دریافت و تنظیم پارامترها برای ابزارهای اسکریپت پایتون
16_ ایجاد داده های آزمایشی
17_ خروجی بندی نقشه به PDF