آموزش ترسیم ستون چینه شناسی با نرم افزار Canvas

در این آموزش می توانید نحوه رسم ستون چینه شناسی بر اساس واحد های زمین شناسی مختلف را مشاهده کنید

جزئیات آموزش
check
قیمت:

0 تومان

این دوره رایگان می باشد
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

ترسیم ستون چینه شناسی

اگر به هر نقشه های زمین ناسی دقت کرده باشید می توانید ستون چینه شناسی را در هر یک از آن ها مشاهده کنید. همین موضوع ساده می تواند اهمیت این بخش را نشان دهد. ستون های چینه شناسی حاوی اطلاعاتی در مورد انواع واحد های سنگی و سن آن ها و همچنین فسیل های موجود را در اختیار کاربر قرار می دهد. در این آموزش که کارگاهی به میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان می باشد. نحوه ی ترسیم این بخش از نقشه های زمین شناسی که در موتون علمی نیز کاربرد دارد را مورد بررسی قرار می دهد.

 

آموزش های مرتبط

آموزش زسم ستون چینه شناسی

 

ستون چینه شناسی

ستون چینه شناسی نمایشی است در زمین شناسی و زیرشاخه چینه شناسی آن که برای توصیف موقعیت عمودی واحدهای سنگی در یک منطقه خاص استفاده می شود. یک ستون چینه شناسی معمولی، دنباله ای از سنگ های رسوبی را نشان می دهد که قدیمی ترین سنگ ها در پایین و جوان ترین سنگ ها در بالا قرار دارند. در مناطقی که از نظر زمین‌شناسی پیچیده‌تر هستند، مانند مناطقی که حاوی سنگ‌های نفوذی، گسل‌ها و/یا دگرگونی هستند، ستون‌های چینه‌شناسی همچنان می‌توانند مکان‌های نسبی این واحدها را نسبت به یکدیگر نشان دهند.

 

کاربرد ستون چینه شناسی

ستون‌های چینه‌شناسی به زمین‌شناسان کمک می‌کند تا منطقه مورد تحقیق را بهتر درک کنند و سن‌های نسبی را برای واحدهای موجود تعیین کنند. اگر به دنبال یک مورد خاص هستید، این ستون ها می توانند مفید باشد. به عنوان مثال، اگر به دنبال لایه نفوذی هستید که حاوی فلزات خاصی باشد، می‌خواهید بدانید چه لایه‌های چینه‌شناسی قدیمی‌تر از لایه نفوذی مورد نظر هستند، زیرا ممکن است لایه نفوذی در آن لایه‌ها وجود داشته باشد اما طبق قانون در لایه‌های جوان‌تر وجود نداشته باشد.

به طور خلاصه، یک ستون چینه شناسی می تواند به عنوان یک مقیاس زمانی برای تشکیل سنگ ها استفاده شود، اما متأسفانه همه زمان ها در چینه نگاری فعلی در همه جای زمین نشان داده نمی شوند. در برخی مواقع، سنگ‌های رسوب‌شده احتمالاً با یک رویداد بالابرنده مواجه می‌شوند و در معرض فرسایش یا احتمالاً یک رویداد فرورانش قرار می‌گیرند که ممکن است سنگ را به سنگی آذرین تبدیل کند

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند

با خیال راحت خرید کن