دوره رایگان آموزش رسم موقعیت جغرافیایی منطقه مورد مطالعه

نقشه موقعیت جغرافیایی منطقه مورد مطالعه یکی از ملزومات تمام پژوهش ها و پروژه های حوضه سیستم های اطلاعات جغرافیایی می باشد. در این دوره این مبحث مهم بررسی شده است.

جزئیات آموزش
check
قیمت:

0 تومان

این دوره رایگان می باشد
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

ترسیم نقشه موقعیت جغرافیایی منطقه مورد مطالعه

اگر نگاهی به پژوهش ها و پروژه های سنجش از دور و یا سیستم های اطلاعات جغرافیایی انداخته باشید، حتما حداقل یک نقشه موقعیت جغرافیایی منطقه مورد مطالعه را مشاهده کرده اید. هر پروژه ی gis یا rs که این نقشه را نداشته باشد ناقص و غیر قابل پذیرش خواهد بود. همین موضوع اهمیت ایجاد نقشه موقعیت جغرافیایی را به ما نشان می دهد.

 

آموزش های مرتبط
  1. آموزش رایگان جی ای اس
  2. آموزش رایگان سنجش از دور

 

نقشه موقعیت جغرافیایی در gis

ترسیم هر نقشه ی منطقه مورد مطالعه نیازمند چندین پارامتر مشخص است که در این قسمت قصد داریم تعدادی از آن ها را توضیح دهیم. از جمله ملزومات این نوع نقشه ها می توان به تعیین محدوده در نقشه ایران، تعین محدوده در استان یا شهرستان و نقشه ایجاد شده یا نقشه هدف می باشد.

 

نقشه کل ایران

در ابتدای ساخت نقشه کاربر باید بتواند محدوده منطقه مورد مطالعه را در نقشه کل ایران نشان دهد. برای این کار شما نیاز دارید تا شیپ فایل استان های ایران را داشته باشید تا در gis محدوده خود را بر آن مشخص کنید. این شیپ فایل را می توانید در بخش دیتابیس سنجی سایت، دانلود کنید.

نقشه موقعیت جغرافیایی در gis

نحوه قرار دادن این نقشه در قسمت اول آموزش بررسی شده است. البته می توانید این نقشه را به نقشه موقعیت جغرافیایی خود حذف کرده و صرفا به  آوردن محدوده مورد مطالعه در استان مورد نظر اکتفا کنید. هر چند نمایش محدوده کل ایران می تواند به 

 

نقشه محدوده مورد مطالعه در جی ای اس

در گام بعدی شما با استفاده از نرم افزار arcmap باید بتوانید تا محدوده مورد مطالعه را در محدوده استان خود نمایش دهید. برای این کار می توانید شیپ فایل استان مورد نظر را از شیپ فایل استان های ایران استخراج کنید. آوردن این نقشه در خروجی بسیار مهم است و شما حتما باید آن را به درستی نمایش دهید.

 

نقشه هدف

بعد از افزودن دو نقشه یاد شده حال می توانید نقشه اصلی و هدف خود را اضافه کنید. برای این منضور می توانید از base map در جی ای اس استفاده کنید. اما در این آموزش از تصاویر ماهواره لندست استفاده شده است. در نهایت در این آموزش نقشه زیر را ایجاد خواهید کرد.

ترسیم نقشه محدوده جغرافیایی منطقه مور مطاله در arc gis

 

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند

با خیال راحت خرید کن