آموزش جامع نرم افزار آرک جی ای اس پرو برای زمین شناسی و معدن

یکی از کاربرد های نرم افزار قدرتمند arc gis pro در حوضه زمین شناسی و معدن می باشد. در این دوره سعی کرده ایم تا در مورد توانایی ها و ابزار های این نرم افزار در رشته های زمین شناسی و معدن صحبت کنیم.

جزئیات آموزش
check
قیمت: 255000/ 300000 تومان
تخفیف روزانه: %15
انقضا:

بعد از پرداخت مشاهده آنلاین فعال خواهد شد


با استفاده از سکه های حساب خود می توانید این آموزش را رایگان دریافت کنید

تعداد سکه های مورد نیاز: 510 سکه
تعداد سکه های شما: سکه
برای مشاهده این بخش باید وارد حساب کاربری خود شوید
در صورتی که حساب کاربری ندارید می توانید یک حساب کاربری رایگان بسازید
ورود به حساب کاربری ساخت حساب کاربری
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

آرک جی ای اس پرو در زمین شناسی و معدن

بعد از ایجاد مشکلاتی در نرم افزار arc map و عدم امکان رفع آن ها، esri تصمیم گرفت تا نسخه جدیدی از نرم افزار arc gis را ارائه دهد. این شرکت تمام نرم افزار های قبلی را در یک نرم افزار جامع به نام آرک جی ای اس پرو ارائه داد. این نرم افزار قدرتمند می تواند در زمینه های مختلفی مانند شهر سازی، محیط زیست، زمین شناسی و عمران پرکاربرد باشد. در این دوره آموزش سعی کرده ایم تا تمام ابزار های موجود در این نرم افزار که در زمینه های زمین شناسی و معدن مورد استفاده قرار می گیرند را بررسی کنیم.

 

آموزش های مشابه

1_ دوره آموزش جامع رسم نقشه زمین شناسی

2_ دوره آموزش جامع سنجش از دور در زمین شناسی و معدن

3_ دوره آموزش رایگان آرک جی ای اس پرو

4_ آموزش رسم نقشه زمین شناسی در محدوده معدن

آرک جی ای اس پرو در زمین شناسی و معدن

 

سر فصل ها

فصل اول: نصب نرم افزار arc gis pro

در این فصل می توانید نحوه نصب نسخه 3.1 نرم افزار arc gis pro را یاد بگیرید. این نسخه کاملا پایدار و پر سرعت بوده و در حین کار با نرم افزار هیچ گونه لگ و باگی ندارد. ما در این دوره آموزشی این نسخه را انتخاب کرده ایم چرا که جدید ترین نسخه بوده و تفاوت فاحشی با نسخه های قبلی و جدید تر خود ندارد.

یکی دیگر از مباحثی که در این فصل بررسی کرده ایم، نحوه ی ساخت پروژه در حالت های دو بعدی و سه بعدی می باشد. در این قسمت توضیح می دهیم که بر اساس نوع پروژه و انتظاراتی که از نرم افزار دارید باید چه نوع پروژه ای را در ابتدا تعریف کنید. ما سعی کرده ایم که هر دو نوع سه بعدی و دو بعدی را در طی دوره آموزشی بررسی کنیم.

 

فصل دوم: مباحث مقدماتی نرم افزار جی ای اس پرو

این فصل شامل مباحث ابتدایی نرم افزار بوده که برای آَشنایی با بخش های مختلف نرم افزار و ابزار های آن موجود در آن تهیه شده است. به توجه به اینکه طراحی ظاهری نرم افزار نسبت به نسخه آرک جی ای اس دسکتاپ کامل تغییر یافته است، محل قرارگیری ابزار های مختلف می تواند کاربر را در ابتدا کمی گیج کند. در این فصل سعی شده تا در مورد ابزار های ابتدایی نرم افزار صحبت کنیم. از جمله مباحثی که در این فصل قرار گرفته است می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • دیتابیس در arc gis pro: از جمله ابتدایی ترین مباحثی که کاربر در این نرم افزار باید با آن آشنا شود، نحوه کار با پایگاه داده می باشد. ما سعی کرده ایم نحوه ی ساخت دسته داده های مختلف و انواع داده ی مختلف را توضیح دهیم. آشنایی صحیح با دیتابیس و نحوه درست استفاده از آن می تواند به کاربر کمک کند تا پروژه استانداردی بسازد.
  • ساخت شیپ فایل: به جرئت می توان گفت هیچ پروژه ای وجود ندارد که بدون ساخت شیپ فایل ها پیش برود. ساخت شیپ فایل از جمله تکراری ترین کارها در پروژه های مختلف می باشد. در این قسمت نحوه ساخت نقطه، خط و چند ضلعی بررسی شده است.
  • کار با شیپ فایل ها: در نرم افزار های آرک جی ای اس شیپ فایل ها کاربرد ها و بخش های مختلفی دارند که می توان بر اساس نیاز آن ها را پردازش کرد. یکی از این بخش ها، جداول توصیفی است که در این آموزش نحوه کار با آن بررسی شده است. همچنین بخش سیمبولوژی که برای شخصی سازی و ایجاد تغییراتی در نحوه نمایش داده ها ایجاد شده است نیز مورد بررسی قرار گرفته است تا بتوانید داده های خود را به شیوه صحیح و دلخواه خود نمایش دهید.

arc gis pro

 

فصل سوم: رسم نقشه زمین شناسی در آرک جی ای اس پرو

از جمله توانایی های این نرم افزار ساخت نقشه های زمین شناسی بدون پیشنیاز می باشد. تا کنون برای کل ایران نقشه های زمین شناسی در مقیاس های 100 و 250 هزارم رسم شده است. اما نقشه های با مقیاس 1:25000 کمی تا کنون ترسیم شده اند. ما در این فصل سعی کرده ایم از ابزار های arc gis pro برای ترسیم نقشه زمین شناسی در مقیاس 1:25000 استفاده کنیم. این نقشه ها را بدون پیشنیاز و صرفا بر اساس دانش خودمان ترسیم خواهیم کرد.

از جمله مباحث موجود در این فصل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رسم نقشه سنگ شناسی: مهمترین بخش نقشه های زمین شناسی، نقشه سنگ شناسی آن می باشد. این لایه ها باید به درستی بتوانند مکان، جنس و سن سن ها را به کاربر نشان دهند. در این فصل ما نقشه ی سنگ شناسی را برای یک شیت از مجموعه شیت های 25000 ایران ترسیم خواهیم کرد. در این مسیر ترفند های را یادخواهید گرفت که به شما کمک خواهد کرد یک نقشه استاندارد تولید کنید.
  • ترسیم آبراهه: ساخت لایه ای که نشان دهنده انواع مختلف آبراهه در محدوده مورد مطالعه باشد یکی از اولین کاهایی است که شما باید با آن آشنا باشیید. در این دوره شما یاد خواهید گرفت که لایه آبراهه را بر اساس یک داده ارتفاع رقومی تولید کنید.
  • گسل ها و جاده ها: از دیگر داده های که نمایش آن در نقشه زمین شناسی واجب است گسل ها می باشد. شناسایی گسل ها نیاز به مطالعه موردی و بررسی کامل منطقه دارد اما بر اساس ابزار های نرم افزار و تصاویر ماهواره ای نیز می توان تا حدودی آن ها را تشخیص داد. برای رم جاده ها نیز از گوگگل ارث استفاده خواهیم کرد.

آموزش آرک جی ای اس پرو در معدن

 

فصل چهارم: کارتوگرافی

دریافت خروجی در از نقشه های موجود مرحله پایانا کار شما خواهد بود. باید بدانید که چگونه م توانید قالب مناسبی برای نقشه خود ایجاد کنید و داده ها را در آن نمایش دهید. در این فصل به بررسی چگونگی قالب بندی نقشه نهایی، نمایش راهنمای نقشه و سایر علائو مورد نیاز خواهیم پرداخت. از جمله مباحث موجود در این فصل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این فصل در حال انتشار می باشد

 

فصل پنجم: پردازش تصاویر ماهواره ای 

از جمله پر کاربرد ترین توانایی های نرم افزار arc gis pro در زمین شناسی و معدن، مبحث پردازش تصاویر ماهواره ای برای اکتشاف و تشخیص واحد های سنگی موجود در سطح منطقه مورد مطالعه می باشد. در این فصل شما یاد خواهید گرفت که یک تصویر ماهواره ای چیست، چگونه آن را پردازش کنید و در نهایت خروجی پردازش های خود را تحلیل کنید. از جمله مباحث موجود در این فصل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تصویر ماهواره ای چیست: شما تا زمانی که با چیستی و ماهیت یک تصویر ماهواره ای آشنا نباشید نمی توانید روند پردازش و تحلیل خروجی ها را درک کنید. بنابراین ابتدا سعی کرده ایم که شما یاد دهیم که تصویر ماهواره ای چیست و شما با چه چیزی روبه رو خواهید بود.
  • این فصل در حال انتشار می باشد...

 

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند

با خیال راحت خرید کن