آموزش رایگان رسم نقشه زمین شناسی در محدوده 20 کیلومتری معدن

در این دوره قصد داریم در مورد نحوه ترسیم نقشه های زمین شناسی در محدوده ی 20 کیلومتری معادن صحبت کنیم

جزئیات آموزش
check
قیمت:

0 تومان

این دوره رایگان می باشد
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

نقشه های زمین شناسی در محدوده معدن

نقشه های زمین شناسی همیشه یکی از اجزای اصلی یک پروژه اکتشاف یا بهره برداری از معادن هستند. قطعا دانش استفاده از نرم افزار های مختلف برای تهیه داده های مورد نیاز یکی از مهمترن مباحث برای زمین شناسان و مهندسان معدن می باشد. در این دوره در مورد نحوه استفاده از نرم افزارهای مورد نیاز مانند آرک جی ای اس، گوگل ارث و فوتوشاپ صحبت خواهیم کرد. در این دوره همچنین مباحثی مانند کار با نقشه های زمین شناسی، استفاده از ابزار های گوگل ارث و انتقال داده ها بین آرک جی ای اس و گوگل ارث را فرا خواهید گرفت.

 

آموزش های مشابه

1_ آموزش سنجش از دور در زمین شناسی و معدن

2_ آموزش ترسیم نقشه زمین شناسی در مقیاس 1:25000

3_ آموزش جامع سنجش از دوره

نقشه زمین شناسی

 

نرم افزار gis در رسم نقشه زمین شناسی

قطعا arc gis یکی از قدرتمند ترین نرم افزار های حوضه سیستم های اطلاعات جغرافیایی می باشد که برای ترسیم و ساخت داده هایی مانند نقشه های زمین شناسی مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار با توانایی کار با نقشه های از قبل رسم شده، دریافت داده از گوگل ارث و پردازش آن ها می تواند کمک شایانی به حل مسائل در زمینه تهیه نقشه معادن و نقشه های زمین شناسی کند.

در این دوره از ابزار های این نرم افزار برای ژئورفرونس کردن نقشه ها، برش بر اساس منطقه مورد نیاز و ارتباط با گوگل ارث استفاده شده است. همچینین امکان دریافت خروجی بر اساس سیستم های مختصات مورد نیاز و ایجاد شبکه های مختصاتی از دیگر قابلیت های نرم افزار arc gis در این زمینه می باشد.

 

گوگل ارث در زمین شناسی

نرم افزار گوگل ارث با دارا بودن تصاویر ماهواره ای با کیفیت بالا امکان دید وسیع و کاربردی را در اختیار کاربران قرار می دهد. می توان با استفاده از این قابلیت به تهیه داده ها مورد نیاز از عوارض و لایه های زمین شناختی پرداخت و آن ها را در نرم افزار آرک مپ به اشتراک گذاشت. در این آموزش از نرم افزار گوگل ارث برای تهیه محدوده ی معدن و انتقال این داده به جی ای اس استفاده شده است.

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند

با خیال راحت خرید کن