آموزش رایگان یادگیری ماشین در سنجش از دور و GIS

دوره آموزش رایگان ماشین لرنینگ برای سنجش از دور و gis از مباحث کاملا پایه و صفر یادگیری ماشین شروع شده و تا مباحث پیشرفته را پوشش می دهد

جزئیات آموزش
check
قیمت:

0 تومان

این دوره رایگان می باشد
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

دوره آموزش رایگان یادگیری ماشین در سنجش از دور و GIS

این دوره در ادامه دوره آموزش پایتون برای سنجش و GIS ایجاد شده است. بعد از یادگیری زبان پایتون می توانید وارد مباحث پیشرفته تر مانند ماشین لرنینگ و یادگیری عمیق شوید. در این دوره سعی شده است تا مباحث مورد نیاز برای یادگیری ماشین لرنینگ از صفر و با رویکرد سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی مطرح شود.

زبان برنامه نویسی پایتون با در اختیار داشتن کتابخانه های قدرتمند می تواند بسیار کارآمد باشد. در این دوره سعی شده است تا بر اساس روند زیر ابتدا هر کتابخانه بررسی شود و سپس در مورد کاربرد هر کدام در سنجش از دور و gis توضیحاتی ارائه شود. باید دقت کرد که در این دوره ابتدا به یادگیری ماشین لرنینگ می پردازم و در دوره های جداگانه که به زودی منتشر می شود، ماشین لرنینگ در gis و سنجش از دور به طور کامل بررسی می شود.

 

آموزش های مشابه

روند اموزش یادگیری ماشین در سنجش از دور و gis

سرفصل های دوره

فصل اول: کتابخانه numpy

از این کتابخانه برای انجام محاسبات ریاضی بر روی ارایه ها استفاده می شود. این کتابخانه با در اختیار گذاشتن تابع ها و میانبر های بسیار پرکاربر می تواند در یادگیری ماشین پرکاربرد باشد. در فصل اول دوره آموزش ماشین لرنینگ در سنجش از دور و gis به معرفی این کتابخانه و کاربرد های آن پرداختیم. در ادامه مباحثی که در این فصل بررسی شده است را بیان می کنیم.

1_ آشنایی با numpy: در این قسمت با بیانی ساده به بررسی ماهیت و کاربر های این کتابخانه پرداخته ایم. با مشاهده این بخش م توانید درک کنید که چرا باید از این کتابخانه استفاده کرد.

2_ ارایه ها: یکی از جدابیت های این کتابخانه ساخت و کر کردن سیار ساده با ارایه ها می باشد. ارایه ها در سنجش از دور بسیار پرکاربرد خواهد بود. برای مثال یک تصویر ماهواره ای چند باندی ارایه ای از اعداد است که توسط برنامه نویس به شکل یک تصویر قابل درک تفسیر می شود.

3_ اعمال حسابی: اعمال فرمول های ریاض پیچیده همان پردازش تصاویر ماهواره ای می باشد. در این قسمت به بررسی چند عمل ساده بر روی ارایه ها پرداخته ایم. با مشاهده این قسمت می توانید کم کم به مباحث متوسطه ی ماشین لرنینگ آشنا شوید.

numpy

 

کتابخانه pandas

pandas یک کتابخانه محبوب تجزیه و تحلیل داده مبتنی بر زبان برنامه نویسی پایتون است که می تواند داده های ورودی در قالب های مختلف مانند pdf را به سادگی باز کرده و تجزیه و تحلیل کند. این ابزار طیف متنوعی از ابزارها را ارائه می‌کند، از تجزیه فرمت‌های چند فایل گرفته تا تبدیل کل جدول داده‌ها به یک آرایه ماتریسی NumPy.

 

یادگیری ماشین در سنجش از دور

امروزه مقادیر قابل توجهی از داده ها از طریق فرایندهای سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی تولید می شود. کارشناسان از ابزارهای هوش مصنوعی (AI) مانند یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل داده های مفید استفاده می کنند. یادگیری ماشین با سنجش از دور می تواند به بهبود پیش بینی ها در مورد رفتار سیستم های محیطی، بهبود تجزیه و تحلیل اتوماتیک داده ها، مدیریت بهتر منابع و انجام پیشبینی های جدید از مجموعه داده های پیچیده کمک کند.
 
 

یادگیری ماشین در gis

ML (یادگیری ماشین) به مجموعه ای از الگوریتم ها و تکنیک ها اشاره دارد که پیش بینی، طبقه بندی و خوشه بندی داده ها را خودکار می کند. یادگیری ماشین در سیستم های اطلاعات جغرافیایی می تواند محاسباتی فشرده باشد و اغلب شامل داده های بزرگ و پیچیده است. اینمحاسبات می تواند نقش مهمی در حل مسئله مکانی در طیف گسترده ای از زمینه های کاربردی از پیش بینی چند متغیره تا طبقه بندی تصویر تا تشخیص الگوی مکانی ایفا کند.

 

افراد هدف

1_ علاقه مندان به سنجش از دور

2_ علاقه مندان به سیستم های اطلاعات جغرافیایی

3_ متخصصان پایتون

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند

با خیال راحت خرید کن