آموزش رایگان qgis در سه سوت

در این دروه آموزش نسخه 3.24.3 نرم افزار qgis به صورت جامع و رایگان بررسی شده است. یادگیری این دوره آموزشی نیازی به هیچ پیشنیازی ندارد.

جزئیات آموزش
check
قیمت:

0 تومان

این دوره رایگان می باشد
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

آموزش qgis 

نرم افزار QGIS کامل نیست، اما واضح است که پردازش های قابل انجام را بسیار خوب انجام می دهد. به خصوص با ویرایش چند کاربره داده های سازمانی. هیچ کس مخالف سایر نرم افزار های GIS نیست، با این حال معتقدم که همه کاربران سیستم های اطلاعات جغرافیایی باید دانش مناسبی از همه گزینه های خود داشته باشند تا بتوانند بهترین ابزار را برای کار خود انتخاب کنند.

 

آموزش های مشابه

qgis چیست

 

سرفصل های دوره

فصل اول: مقدمه ای بر QGIS

در این فصل با دو پیش نیاز ساده این دوره و همچنین نحوه نصب نرم افزار آشنا می شوید. این فصل در سه قسمت تهیه شده است:

  1. مقدمه ای بر دوره: برای یادگیری بهتر نرم افزار QGIS بهتر است که ابتدا با دو نوع داده رستری و وکتوری آشنا باشید.این نوع داده های اصلی ترین داده های سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور هستند که قبلا از شروع کار با نرم افزار های این حوضه کاربر باید با آن ها آشنا شود. در قسمت اول این مباحث عنوان شده اند.
  2. دانلود نرم افزار: لینک دنلود نرم افزار QGIS در نسخه 3.26.3 به طور رایگان در جلسه دوم قرار گرفته است. این نسخه پایدارترین نسخه بوده و در آپدیت های این دوره سعی می کنیم که کار با نسخه های جدیدتر را نیز توضیح دهیم. با کلیک روی این قسمت نرم افزار را دانلود کنید.
  3. آموزش نصب نرم افزار QGIS: نصب این نرم افزار بسیار ساده و بدون نیاز به کرک می باشد. در این قسمت نحوه نصب این نرم افزار آورده شده است.

آموزش رایگان qgis

 

فصل دوم: شروع کوانتوم جی ای اس

  1. یافتن داده ها: در این نرم افزار روش های مختلفی برای باز کردن و پیدا کردن داده ها در اختیار کاربر قرار گرفته است. یکی از این روش ها استفاده از بخش browser است. در واقع این بخش همان catalog در نرم افزار arc gis است که در نرم افزار qgis قرار گرفته است. از دیگر بخش هایی که در این نرم افزار با آن کار خواهیم کرد، بخش layers می باشد. در این بخش می توانید با لایه های باز شده در این نرم افزار کار کرد.

  2. سربرگ: در این بخش ابزار های مختلفی قرار گرفته که در هر پروژه ای به طور قطع با آن کار خواهید کرد. برای مثال ابزار های ساده مانند زوم کردن در بخش های مختلف نقشه و یا حرکت در بخش های مختلف آن. علاوه بر این ابزار ها در این فصل می توانید با بخش های دیگر و ابزار های کاربردی دیگری آشنا شوید که کار با نقشه ها را برای شما ساده خواهد کرد.

  3. زمین مرجع کردن: ژئورفرنس کردن داده ها یکی از اساسی ترین کارها برای استفاده از نقشه های آماده ای هستند که پیکسل های آن مختصات جغرافیایی ندارد. در این فصل می توانید این تکنیک مهم را یاد بگیرید.

 

افراد هدف

1_ علاقه مندان به سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی

2_ توسعه دهنده های GIS

3_ دانشجویان و علاقه مندان به محیط زیست، رشته های مرتبط با علوم آب و دانشجویان و علاقه مندان به معدن و زمین شناسی

4_ سایر رشته های مرتبط

 

اهداف دوره آموزش جامع QGIS

تا به حال دوره های QGIS زیادی برای افراد مبتدی ایجاد شده است. این دوره آموزشی برای کسانی که با نرم افزارهای GIS مانند ArcGIS آشنا هستند نیز مفید است، و موجب افزایش سطح آگاهی و دانش شما نسبت به تخصصتان خواهد شد. همچنین سعی می کنیم شما را با مزایا و معایب نرم افزار qgis آشنا کنیم. هدف این است که به شما کمک کنیم تا همه ابزارهای GIS را که در دسترس هستند درک کنید تا بتوانید بهترین ابزار را برای یک پروژه خاص انتخاب کنید.

با استفاده از دوره آموزش رایگان QGIS، این نرم افزار از نحوه نصب آن تا انجام پردازش های کاربردی و همچنین انجام پروژه ها را فرا خواهید گرفت. در این دوره شما یاد خواهید گرفت که چگونه داده ها و نقشه های خود را تولید کنید. سعی شده است تا تمام موارد مورد نیاز برای شروع و پردازش داده ها را با زبان ساده و قابل درک به دور از پرداختن به هر گونه مباحث بی استفاده، بیان شود. فیلم آموزش QGIS که در این دوره قابل مشاده هستند، غیر قابل دانلود می باشد. لطفا برای حمایت از ما از دانلود فیلم ها خودداری کنید.

نکته مهم و بسیار ارزشمند در مورد این نرم افزار متن باز بودن آن می باشد. کاربران می توانند این نرم افزار را بدون پرداخت هیچ هزینه ای نرم افزار را دانلود کرده و آن را نصب کنند. قابلیت استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون در نرم افزار QGIS موجب می شود تا ما بتوانیم ابزار های جدیدی را خلق کنیم. 

از جمله دلایل استفاده از نرم افزار QGIS موارد زیر می باشد.:

  • دسترسی رایگان
  • آپدیت همیشگی
  • توانایی انجام انواع پردازش های مکانی
  • قابلیت پردازش داده های رستری و وکتوری

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند

با خیال راحت خرید کن