آموزش تبدیل شیپ فایل 2 بعدی به سه بعدی در arcgis pro

در این قسمت به بررسی چگونگی انتقال شیپ فایل ازحالت دو بعدی به قسمت arc scene در نرم افزار arc gis pro می پردازیم.

جزئیات آموزش
check
قیمت: 20000/ 20000 تومان
تخفیف روزانه: %0

بعد از پرداخت مشاهده آنلاین فعال خواهد شد


با استفاده از سکه های حساب خود می توانید این آموزش را رایگان دریافت کنید

تعداد سکه های مورد نیاز: 40 سکه
تعداد سکه های شما: سکه
برای مشاهده این بخش باید وارد حساب کاربری خود شوید
در صورتی که حساب کاربری ندارید می توانید یک حساب کاربری رایگان بسازید
ورود به حساب کاربری ساخت حساب کاربری
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

از جمله آموزش های این قسمت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1_ ساخت محیط سه بعدی

2_ ساخت shape file

3_ ساخت فیلد در جدول توصیفی

4_ تبدیل شیپ فایل دو بعدی به سه بعدی

انتقال سه بعدی فرایند کشش یک شکل صاف و دو بعدی به صورت عمودی برای ایجاد یک شی سه بعدی در یک صحنه است. به عنوان مثال، شما می توانید چند ضلعی های ساختمان را با مقدار ارتفاع خارج کنید تا شکل ساختمان سه بعدی ایجاد شود. فقط نقاط، خطوط و چند ضلعی ها از از این قابلیت پشتیبانی می کنند. وقتی لایه ای را در دسته لایه های دو بعدی در قسمت محتوا بیرون می آورید، به دسته لایه های سه بعدی منتقل می شود.

نکته قابل توجه این است که فقط می توانید در یک زمان تنها یک لایه را به حالت سه بعدی منتقل کنید. اگر بیش از یک لایه در قسمت Contents انتخاب شده باشداین قابلیت غیرفعال می شوند. انتقال نقاط: ویژگی های نقطه ای و چند نقطه ای در هنگام انتقال، بدون توجه به نماد نقطه اعمال شده، به ستون های عمودی توخالی تبدیل می شوند. این انتقال یک راه خوب برای برجسته کردن مکان ها به صورت سه بعدی است. شما می توانید نقاطی را بر اساس یک ویژگی بیرون بیاورید تا ستون هایی با طول های مختلف ایجاد کنید. انتقال خطوط: ویژگی های خط انتقال یافته به صورت دیوار ظاهر می شود. این می تواند راهی موئر برای نمایش و برجسته سازی مرزها به صورت سه بعدی باشد.

شما می توانید بر اساس مقدار ویژگی برای نشان دادن دیوارهایی با ارتفاع مختلف، که می تواند راهی موئر برای نشان دادن میزان جریان یا سایر حرکتها باشد، نمایش درستی از هدف خود داشته باشد. انتقال اشکال چند ضلعی: ویژگی های چند ضلعی به صورت عمودی برای ایجاد بلوک منتقل می شوند. این یک راه مناسب برای نمایش ردپای ساختمان به عنوان ساختمان سه بعدی است. شما همچنین می توانید چند ضلعی ها را با استفاده از یک ویژگی برای ایجاد نقشه های منشوری سه بعدی مانند قیمت ملک، جمعیت شهرستان یا درآمد بلوک سرشماری بیرون آورید.

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند

با خیال راحت خرید کن