آموزش محاسبه تراکم آبراهه در arc gis

در این قسمت با استفاده از DEM ابتدا ابراهه را مشخص کرده سپس به بررسی رده بندی آن می پردازیم. درنهایت نحوه ی ایجاد نقشه تراکم آبراهه توضیح داده می شود.

جزئیات آموزش
check
قیمت: 23000/ 23000 تومان
تخفیف روزانه: %0

بعد از پرداخت مشاهده آنلاین فعال خواهد شد


با استفاده از سکه های حساب خود می توانید این آموزش را رایگان دریافت کنید

تعداد سکه های مورد نیاز: 46 سکه
تعداد سکه های شما: سکه
برای مشاهده این بخش باید وارد حساب کاربری خود شوید
در صورتی که حساب کاربری ندارید می توانید یک حساب کاربری رایگان بسازید
ورود به حساب کاربری ساخت حساب کاربری
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

سیستم زهکشی

منطقه ای که آب در آن می بارد و شبکه ای که از طریق آن به یک خروجی منتقل می شود ، به عنوان سیستم زهکشی شناخته می شود. جریان آب از طریق سیستم زهکشی زیرمجموعه ای است که معمولاً از آن به عنوان چرخه هیدرولوژیک یاد می شود، که شامل بارش، تبخیر و تعرق و جریان آب زیرزمینی نیز می باشد. تمرکز ابزارهای هیدرولوژی بر حرکت آب در سطح است. حوضه زهکشی منطقه ای است که آب و سایر مواد را به یک محل خروجی مشترک تخلیه می کند.

 

تراکم زهکشی، تراکم آبراهه

تراکم زهکشی یک پارامتر ژئومورفولوژی و هیدرولوژی بسیار مهم برای شبیه‌سازی دینامیکی و هیدرولوژیکی زمین است و در مدیریت عملی آب دارای مقادیر قابل توجهی است. یک راه جایگزین برای تعریف تراکم زهکشی، شناسایی مکان های سرچشمه هایی است که کانال آب از آنجا شروع می شود، که با این حال با کار میدانی، سنجش از دور یا روش های تحلیل تئوری بسیار چالش برانگیز است.

 

تهیه نقشه تراکم در gis

تهیه نقشه تراکم با استفاده از ابزار GIS نسبتاً آسان شده است. بنابراین، برای بسیاری از محققان، تمرکز کمتری بر روی این روش برای GIS وجود داشته است. با این حال، در سطح کاربردی، تجزیه و تحلیل تراکم می تواند بینش ارزشمندی در مورد پدیده های طبیعی و اجتماعی ارائه دهد. نقشه تراکم به سادگی راهی برای نشان دادن محل تمرکز نقاط یا خطوط در یک ناحیه معین است. اغلب، چنین نقشه‌هایی از روش‌های درون‌یابی برای تخمین، در یک سطح معین، جایی که ممکن است یک ویژگی مشخص باشد (به عنوان مثال، جمعیت یا آبراهه) استفاده می‌کنند. 

در فیلم آموزشی این قسمت می توانید نحوه برآورد تراکم آبراهه در arcmap را مشاهده کنید.

 

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند

با خیال راحت خرید کن