آموزش جامع سنجش از دور و پردازش تصاویر ماهواره ای | رایگان

در این دوره می توانید مبانی سنجش از دور و پردازش عملی تصاویر ماهواره ای را از صفر فرا بگیرید. این دوره رایگان بوده و اکثر نیاز ها را برطرف می کند.

جزئیات آموزش
check
قیمت:

0 تومان

این دوره رایگان می باشد
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

سنجش از دور

علم سنجش از دور یکی از به روز ترین و جذابترین علوم حال حاضر دنیاست که کشور های پیشرفته ی دنیا در حال توسعه ی آن هستند. می توان از این علم در رشته ها و زمینه های بسیار زیادی استفاده کرد. علوم محیط زیست، عمران، زمین شناسی، علوم نظامی و سایر رشته ها از جمله زمینه هایی هستند که سنجش از دور و داده های آن خدمات خود را ارئه می دهند. در این دوره سعی شده است تا مبانی اصولی و مورد نیاز دانشجویان و علاقه مندان به طور واضحی بیان شود. سپس نحوه دریافت و پردازش داده های ماهواره ای بررسی شده است.

 

آموزش سنجش از دور

قطعا یادگیری این علم می تواند برگ برنده ای برای بسیاری از رشته ها همچون محیط زیست، عمران و زمین شناسی باشد. البته محدوده فعالیت سنجش از دور فقط به رشته های ذکر شده محدود نمی باشد و می تواند در بسیاری دیگر از علوم نیز مفید باشد. دوره آموزش سنجش از دور از جمله دوره های کاربردی است که علاوه بر بیان مباحث مبانی سنجش از دور به طور عملی پروژه هایی نیاز برای یادگیری بهتر شما انجام می دهد.

 

آموزش های مشابه
  1. آموزش جی ای اس
  2. آموزش رایگان گول ارث انجین
  3. آموزش جامع سنجش از دور در زمین شناسی
  4. آموزش رایگان رسم نقشه موقعیت جغرافیایی

 

آموزش پردازش تصاویر ماهواره ای

از جمله ی مباحث بسیار مهم دیگری که در این دوره بیان می شود، نحوه کار با نرم افزار envi می باشد. این نرم فزار قدرتمندکه یکی از اصلی ترین نرم افزار های پردازش تصاویر ماهواره ای می باشد. در این دوره از صفر بررسی شده است. با یادگیری این نرم افزار می توان گفت که دیگری نیازی به نصب نرم افزار های دیگر ندارید. البته نرم افزار های زیادی وجود دارند که می توانند پردازش تصاویر را انجام داده و انواع الگریتم ها را در اختیار کاربر قرار دهند، اما از آنجایی که این نرم افزار در بین علاقه مندان به سنجش از دور رایجتر می باشد در این دوره از این نرم افزار استفاده شده است.

آموزش انوی در سنجش از دور

 

آموزش رایگان سنجش از دور

این دوره در پنج فصل جمع بندی شده است که به مرور زمان بارگزاری خواهد شد. در این بخش می توانید خلاصه ای از آنچه در دوره آموزش پردازش تصاویر ماهواره ای خواهید دید را بخوانید. ما همیشه سعی کرده ایم که آموزش های رایگانی برای کاربرانمان بسازیم که با دیدن آن ها دیگر نیازی به دوره های بیشتر نداشته باشید. امید است که با دیدن این دوره به هر آنچه که نیاز دارید برسید.

آموزش سنجش از دور

 

فصل اول: مقدمه

این فصل حاوی دو قسمت می باشد که در قسمت اول مدرس در مورد خود چرایی تهیه این دوره صحبت کرده است. در قسمت دوم می توانید تمام آنچه که در این دوره بیان می شود را از زبان مدرس بشنوید.

 

فصل دوم: آموزش مبانی سنجش از دور

 تاریخچه سنجش از دور

در این قسمت می توانید ابتدا سرفصل های عنوان شده در دوره را به طور کامل مشاهده کنید. این بخش برای آشنایی شما با آنچه که در ا این دوره می گزرد، آورده شده است. همچنین می توانید بررسی کنید که آیا این دوره مناسب شما می باشد یا خیر.

 

مطالعات دور سنجی

این بخش را می توان به دو قسمت مطالعات مبانی و کاربردی در سنجش از دور بررسی کرد. واضح که این علم مانند بیشتر علوم مباحثی پایه دارد که در تمام زمینه ها یکسان می باشد، و همچنین شامل مباحثی دیگر است که بسه به نوع پژوهش متفاوت خواهد بود. مبحث اول جزو مباحث مبانی و مبحث دوم جطو مباحث کاربردی می باشد.

 

مبانی سنجش از دور

در این بخش تمام آنچه که برای ورود به بحث سنجش از دور و درک چگونگی ثبت یک تصویر و چیستی یک تصویر ماهواره ای بیان شده است. این بحث در تمام رشته هایی که ااین علم در آن کاربرد دارد یکسان می باشد، بنابراین شما باید به این مباحث جهت تحلیل درست پردازش های آینده مسلط باشید. اما باید ذکر کرد که مبانی سنجش از دور عموما در مورد رفتار موج الکترومغناطیسی و درک آن صحبت می شود. اگر کاربر بتواند به درستی این موج را درک کند می تواند به فهم عمیقی در مورد پردازش های آینده برسد.

به طور قطع می توان گفت کاربری که بدون درک مبانی سنجش از دور به سراغ مباحث پردازشی و پیشرفته سنجش از دور می رود، هرگز نمی تواند به درستی خروجی های الگوریتم ها و یا سایر مباحث پیشرفته این علم را درک کند. بنابراین سعی کنید قبل از هر چیر این فصل را به درستی درک کنید.

مبانی سنجش از دور

 

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند

با خیال راحت خرید کن