آموزش مکانیابی در gis | مکانیابی دفن زباله

مکانیابی یکی از مهمترین توانایی های ARCGIS می باشد. در این دوره علاوه بر آموزش کامل مکان یابی، آموزش مکان یابی دفن زباله و احداث جاده بررسی شده است.

جزئیات آموزش
check
قیمت: 130000/ 130000 تومان
تخفیف روزانه: %0
انقضا:

بعد از پرداخت مشاهده آنلاین فعال خواهد شد


با استفاده از سکه های حساب خود می توانید این آموزش را رایگان دریافت کنید

تعداد سکه های مورد نیاز: 260 سکه
تعداد سکه های شما: سکه
برای مشاهده این بخش باید وارد حساب کاربری خود شوید
در صورتی که حساب کاربری ندارید می توانید یک حساب کاربری رایگان بسازید
ورود به حساب کاربری ساخت حساب کاربری
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

مکانیابی دفن زباله

مرکز بین المللی فناوری محیط زیست در اوزاکا (ژاپن) تحت برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP) بازیافت، سوزاندن، کمپوست سازی و دفن زباله (دفن زباله) را به عنوان روش های مناسب برای مدیریت زباله های جامد شناسایی کرده استت. رایج ترین روش مدیریت زباله، دفن زباله است که عمدتاً به دلیل ارزان بودن آن در مقایسه با سایر روش ها انتخاب می شود.

 

مکانیابی دفن زباله شهر و عوامل موثر بر آن

انتخاب محل تخلیه (محل دفن زباله) سوال بزرگی است که برای مقامات محلی مواجه است زیرا نشان دهنده نقطه تلاقی علم، علوم اجتماعی و برنامه ریزی است. برنامه ریزان شهری و مدیران شهری در سرتاسر جهان اکنون با این موضوع در یک زمینه توسعه اجتماعی بسیار گسترده تر مواجه هستند. "نه در حیاط خلوت من" ممکن است شعاری باشد که تصمیم گیرندگان با افزایش حجم زباله های جامد تولید شده در مناطق روستایی و شهری روبرو هستند (UNEP, 1996) http//www.unep.org/

از جمله عواملی که بر انتخاب محل تخلیه حاکم است عبارتند از:

1_ عوامل نهادی مانند محدودیت های مقامات محلی برای دفن زباله به دلیل اولویت های دیگر.

2_ عوامل اقتصادی: به طور مثال محل تخلیه باید در حداقل فاصله از جاده ها باشد تا وسایل نقلیه جمع آوری کننده بتوانند از مسیر بهینه تردد کنند.

3_ عوامل محیطی مانند آلودگی صوتی ناشی از حرکت کامیون ها؛ آلودگی خاک، آب های سطحی و آب های زیرزمینی به دلیل شیرابه؛ و آلودگی اتمسفر به دلیل انتشار دی اکسید کربن (CO2) و متان (CH4).

معیارهای انتخاب محل تخلیه تقریباً در سراسر جهان با محدودیت‌های مربوط به محل مشابه است. با این حال، برخی از عوامل معیار ممکن است با یکدیگر تضاد داشته باشند.

 

GIS در مدیریت پسماند جامد

نقش سیستم های اطلاعات جغرافیایی در مدیریت زباله جامد بسیار پر رنگ است، زیرا بسیاری از جنبه های برنامه ریزی و عملیات آن به شدت به داده های مکانی وابسته است. به طور کلی، GIS نقش کلیدی در نگهداری داده های مورد نیاز برای تسهیل عملیات جمع آوری ایفا می کند. خدمات GIS در مدیریت پسماند:؛ تجزیه و تحلیل مکان های بهینه برای ایستگاه های انتقال؛ برنامه ریزی مسیرها برای وسایل نقلیه حمل زباله از منازل مسکونی، تجاری و صنعتی به ایستگاه های انتقال و از ایستگاه های انتقال به محل دفن زباله. مکان یابی محل های دفن زباله جدید و نظارت بر محل دفن زباله. GIS ابزاری است که نه تنها زمان و هزینه انتخاب محل دفن را کاهش می دهد، بلکه بانک اطلاعات دیجیتالی را برای برنامه های نظارتی آینده محل دفن فراهم می کند.

 

مکانیابی در GIS

طراحی یک سیستم دفن زباله شامل ترکیب ابزارهای موجود با مجموعه ای از داده های موجود و اصول طراحی خوب است (اسری، 1993). هدف این دوره آموزشی ایجاد رابطی است که وظایف مورد نظر را به راحتی، کارآمد و نیاز به حداقل زمان برای آموزش انجام دهد. چه طراحی برای مقیاس کوچک باشد و چه برنامه بزرگ، باید به سازماندهی، جریان منطقی، ظاهر بصری، سهولت استفاده و بررسی خطا توجه شود. اصول کلی که برای تمام طراحی سیستم های مکانیابی شامل موارد زیر می شود.

1_ دسترسی به داده های مورد نیاز

2_ تهیه داده های مورد نیاز

3_ به کارگیری صحیح داده ها

4_ استفاده از داده ها بر اساس نیاز ها (تعیین توسط کارفرما)

افزایش سطح پیچیدگی سیستم های GIS نیازمند توجه ویژه به کاربر پسند بودن سیستم مکانیابی است. این را می توان از دو دیدگاه مورد بحث قرار داد: از دیدگاه کاربران متخصص، خواستار قابلیت های پیچیده، از دیدگاه مخاطبان گسترده، نیاز به سهولت استفاده برای کاربران غیر GIS

 

در باره دوره

در این دوره سعی شده است تمامی داده های مورد نیاز با ساتفاده از توانایی های نرم افزار ArcMap ایجاد شود همچین در این دوره در مورد قابلیت های سامانه گوگل ارث انجین و ویژگی های قابل استفاده این سامانه ارزشمند استفاده شود. علاوه بر بررسی کامل مکان یابی در gis، در این دوره می توانید روش های تهیه نقشه های کاربری اراضی برای استفاده در مکانیابی دفن زباله، مکان یابی احداث جاده و سایر مکانیابی ها را مشاهده کنید. 

 

افراد هدف

1_ دانشجویان و علاقه مندان به سیستم اطلاعات جغرافیایی

2_ دانشجویان و علاقه مندان به سنجش از دور

3_ دانشجویان محیط زیست

4_ دانشجویان برنامه ریزی شهری

 

ویژگی های دوره آموزش مکانیابی در جی ای اس

1_ بررسی جامعه تمام موارد مورد نیاز

3_ دارای پشتیبانی انلاین

4_ بررسی استخراج کاربری اراضی

5_ بررسی ابزار های تخصصی arcgis

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند

با خیال راحت خرید کن