آموزش کاویریج در gis

یکی از پر کاربر ترین پردازش ها در نرم افزار arcmap، قابلیت کاویریج می باشد که برای رسم پلی گن ها از یک نقشه ی موجود استفاده می شود.

جزئیات آموزش
check
قیمت: 20000/ 20000 تومان
تخفیف روزانه: %0

بعد از پرداخت مشاهده آنلاین فعال خواهد شد


با استفاده از سکه های حساب خود می توانید این آموزش را رایگان دریافت کنید

تعداد سکه های مورد نیاز: 40 سکه
تعداد سکه های شما: سکه
برای مشاهده این بخش باید وارد حساب کاربری خود شوید
در صورتی که حساب کاربری ندارید می توانید یک حساب کاربری رایگان بسازید
ورود به حساب کاربری ساخت حساب کاربری
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

کاویریج چیست ؟

کاویریج یک مدل داده‌های جغرافیایی است که داده‌های برداری را ذخیره می‌کند (هم شامل داده‌های مکانی (مکان) و هم داده‌های ویژگی (توصیفی) برای ویژگی‌های جغرافیایی است.) coverage از مجموعه ای از کلاس های ویژگی برای نشان دادن ویژگی های جغرافیایی استفاده می کنند. هر کلاس ویژگی مجموعه ای از نقاط، خطوط، چند ضلعی ها یا متن را ذخیره می کند. این داده ها می توانند توپولوژی داشته باشند که روابط بین ویژگی ها را تعیین می کند.

 

حل یک اشتباه

با استفاده از این ابزار کاربر می تواند رسم درست پلی گن ها در نرم افزار arc gis را انجام دهد. از جمله رایجترین اشتباهات در پروژه های ARC MAP استفاده از شیپ فایل از نوع پلی گن برای رسم چند ظلعی ها بر اساس یک نقشه ی ازقبل تهیه شده مانند نقش ی زمین شناسی است.

استفاده از ابزار shape file برای رسم پلی گن ها می تواند خطاهایی از جمله ایجاد گپ و یا اورلی (روی هم افتادن پلی گن ها) را داشته باشد. اما با استفاده از قابلیت کاویریج به راحتی و در مدت زمان بسیار کمتری می توان رسم یک نقشه را انجام داد. 

 

داده کاویریج

به عنوان مثال، در ArcCatalog با نمادهای annonatoin، arc و tic ظاهر می شود. با توجه به این سه داده ارائه شده، کاربر می تواند ماهیت ویژگی های موجود در فایل کاویریج را بفهمد. اغلب برای تعریف ویژگی های یک کاویریج، به بیش از یک کلاس ویژگی نیاز است. به عنوان مثال، کلاس ویژگی های خط و چند ضلعی هر دو در یک فایل وجود دارند که نشان دهنده ویژگی های چند ضلعی است. ویژگی های چند ضلعی همچنین دارای نقاط برچسب هستند که به عنوان یک کلاس ویژگی جداگانه ظاهر می شوند. هر کاویریج دارای یک کلاس ویژگی شامل نقاط تیک است که مختصات شناخته شده و واقعی را نشان می دهد. آنها هیچ نقطه داده واقعی را در کاویریج نشان نمی دهند.

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند

با خیال راحت خرید کن