آموزش مدلسازی پتانسیل یابی آب های زیر زمینی

این دوره همه مباحث را از پردازش های اولیه تا نهایی را بدون هیچ پیش نیازی پوشش می دهد.

جزئیات آموزش
check
قیمت: 140000/ 140000 تومان
تخفیف روزانه: %0
انقضا:

بعد از پرداخت مشاهده آنلاین فعال خواهد شد


با استفاده از سکه های حساب خود می توانید این آموزش را رایگان دریافت کنید

تعداد سکه های مورد نیاز: 280 سکه
تعداد سکه های شما: سکه
برای مشاهده این بخش باید وارد حساب کاربری خود شوید
در صورتی که حساب کاربری ندارید می توانید یک حساب کاربری رایگان بسازید
ورود به حساب کاربری ساخت حساب کاربری
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

دوره پتانسیل یابی آب های زیر زمینی

دوره پتانسیل یابی آب های زیر زمینی همه چیز، از نتایج اولیه تا نهایی را پوشش می دهد، شامل دانلود داده های آماده و پردازش داده ها تا آخرین نتیجه. همچنین استفاده از منابع داده های استاندارد جهانی ارائه شده توسط سازمان های مختلف برای آماده سازی آب های زیرزمینی را پوشش می دهد. تمام جنبه های عملی را تا نتایج نهایی پوشش می دهد. در این دوره سعی شده است تا تمام داده های مورد نیاز بررسی شده و نحوه ساخت یا دریافت آن هها بررسی شود. برای اجرای این پروژه نیازی نیست جایی خارج از اتاق خود بروید.

 

آموزش های مشابه

آب زیر زمینی در gis

 

سرفصل های دوره

فصل اول: ارتفاع رقومی در پتانسیل یابی

  1. دریافت داده: ارتفاع رقومی یکی از داده هایی ایت که هم می توان آن را از داده های دیگر مانند خطوط میزان تولید کرد و هم آن ها را مستقیما از سنسور ها دریافت و دانلود نمود. در این فصل ابتدا به سراغ نحوه دانلود آن ها رفته ایم.
  2. آماده سازی: قطعا هر داده ای باید بر اساس محدوده ی مورد مطالعه برش خورده و بر اساس نیاز ها تغییر کند. از جمله این تغییرات می تواند تغییر سیستم تصویر و هماهنگ کردن آن با سایر داده ها باشد که در این فصل به طور کامل بررسی شده است.

آب زیر زمینی در جی ای اس

 

فصل دوم: آبراهه

  1. تعیین آبراهه: با استفاده از داده ی ارتفاع دیجیتال (DEM) می توان در چند گام آبراهه های سطح زمین را استخراج کرد. در این فصل با استفاده از داده ی ارتفاع رقومی که در فصل قبل ایجاد کردیم، به استخراج آبراهه می پردازیم.
  2. تعیین حوضه آبریز: همانطور که می دانید حوضه آبریز به مجموعه آبراهه هایی گفته می شود که به یک روان آب وارد می شود. ما سعی کرده ایم تا با زبانی بسیار ساده به شما نشان دهیم که چگونه می توانید حوضه آبریز را برای منطقه مورد مطالعه خود تعیین کنید.

آب زیر زمینی در gis

 

چند نکته دیگر

اما اگر داده‌های مشاهده‌ای دارید، می‌توانید نقشه نوسانات را نیز ایجاد کنید، که بخشی اختیاری از این پروژه است. همچنین با استفاده از GIS می توان نقشه آب های زیرزمینی را بدون داده های آب زیرزمینی نیز تهیه کرد.  داده‌هایی که برای تجزیه و تحلیل آب‌های زیرزمینی استفاده می‌شوند، می‌توانند از همان داده‌ها برای تحلیل‌های دیگر نیز مانند ریسک سیل، تحلیل مناطق مستعد خشکسالی استفاده شوند. 
بنابراین این تحلیل نیز در این دوره در بخش آپدیت های دوره انجام می شود. زیرا داده ها همان تفاوت ارزش هستند. همچنین ترسیم داده ها را یاد خواهید گرفت. این پروژه ترسیمات حوزه آبخیز را نیز پوشش می دهد. اگر منطقه مورد مطالعه شما حوضه نیست، فقط از مرز منطقه مطالعه استفاده کنید و از ترسیم حوضه چشم پوشی کنید. بنابراین بیش از آنچه مشخص شده را پوشش می دهد.
شما با گذراندن این دوره نه تنها آب های زیرزمینی را یاد می گیرید، بلکه بسیاری از کارهای پیشرفته تر GIS را نیز یاد خواهید گرفت، مانند موزاییک DEM، تغییر سیستم تصویر مجدد داده ها، برش منطقه مورد مطالعه، تولید نقشه خاک و غیره. بنابراین، این پروژه از ابتدا کامل است.

 سایر نکات:
1_ در صورتی که هر گونه سوال یا مشکلی داشتید در گفتگوی انلاین بپرسید
2_ دوره دارای پشتیبانی کامل در پروژه های شما است

 

افراد هدف

دانشجوی GIS
توسعه دهنده های GIS
دانشجوی کارشناسی ارشد سنجش از دور و GIS
پژوهشگران دکتری
مهندسین اکتشاف آبهای زیرزمینی
مهندسین آبیاری
مهندسین منابع آب

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند

با خیال راحت خرید کن