نقشه لایه باز کوچه و خیابان ها (osm) در arcmap

باز کردن نقشه ی لایه باز شهر ها که حاوی جاده ها، خیابان ها و کوچه ها می شود(بدون رسم هیچ گونه فایل وکتوری)، می تواند کاربرد بسیار در شهر سازی داشته باشد. همچنین با استفاده از این آموزش می توانید از اصراف زمان جلوگیری کنید.

جزئیات آموزش
check
قیمت: 18000/ 18000 تومان
تخفیف روزانه: %0

بعد از پرداخت مشاهده آنلاین فعال خواهد شد


با استفاده از سکه های حساب خود می توانید این آموزش را رایگان دریافت کنید

تعداد سکه های مورد نیاز: 36 سکه
تعداد سکه های شما: سکه
برای مشاهده این بخش باید وارد حساب کاربری خود شوید
در صورتی که حساب کاربری ندارید می توانید یک حساب کاربری رایگان بسازید
ورود به حساب کاربری ساخت حساب کاربری
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

OSM چیست؟

OpenStreetMap در یک تعریف ساده، ویکی‌پدیای نقشه‌ها است. بزرگترین انجمن نقشه‌برداران در جهان است که دائماً جغرافیای سیاره در حال تغییر ما را ویرایش می‌کنند.
مشکل داده‌های Google Maps اختصاصی بودن و به‌دست آوردن آن بسیار دشوار است. و اغلب انواع دیگر داده های دقیق هزینه های زیادی دارند.
بنابراین ما به چیزی باز نیاز داشتیم تا جهان آن را ویرایش کند. و آن راه حل OpenStreetMap است که مشارکت کنندگان را تشویق می کند تا این "نقشه باز" را روزانه ویرایش کنند. از آنجایی که «باز» فلسفه کلیدی OpenStreetMap است، این موضوع برای «باز» بودن داده نیز صادق است. بنابراین در اینجا دستورالعمل هایی وجود دارد که چگونه می توانید داده های OSM را دانلود کنید (البته بدون هزینه).

 

چگونه داده های OSM را دانلود کنیم؟

OpenStreetMap مجموعه داده ای است که شما نیاز دارید و نمی دانستید برای مصرف عمومی وجود دارد. این دارای برخی از دقیق ترین اطلاعات در سیاره ما است و همیشه توسط افرادی مانند من و شما به روز می شود.
به نظر می رسد، راه های مختلفی برای دانلود داده های OpenStreetMap وجود دارد. به راحتی، حتی یک صفحه ویکی‌پدیا داده‌های OSM با تمام بخش های OSM موجود وجود دارد.
پیشنهاد من Geofabrik است زیرا بر اساس قاره، کشور و سپس استان یا ایالت سازماندهی شده است. به سادگی، به منطقه جغرافیایی انتخابی خود بروید و داده های OSM را دانلود کنید.
و همچنین ترجیح می‌دهم داده‌های OSM را به‌عنوان فایل‌های شیپ دانلود کنم. به این ترتیب، می توانید آن را در QGIS یا ArcGIS… یا هر نرم افزار GIS باز کنید.

 

انواع ویژگی های OSM

پس از دانلود داده های OpenStreetMap، فرمت آن به صورت نقاط، خط و چند ضلعی است. برای خط، جاده، راه آهن و آبراه وجود دارد. مهمتر از همه، اغلب نام بزرگراه، راه آهن یا رودخانه را دارد. اگر ویژگی آب به اندازه کافی بزرگ باشد، یک شکل فایل چند ضلعی به تنهایی وجود دارد.

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند

با خیال راحت خرید کن