آموزش پایتون در سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی

در این قست به بررسی دلایل استفاده از زبان پایتون و همچنین قدرت زبان برنامه نویسی پایتون می پردازیم. دقت کنید در این دوره ابتدا زبان پایتون به طور کامل و به دور از مباحث سنجش بررسی شده و در دوره های دیگر کاربرد این زبان در سنجش از دور بررسی می شود.

جزئیات آموزش
check
قیمت:

0 تومان

لطفا برای حمایت از ما دوره های رایگان را انلاین مشاهده کنید

نظر یا سوال شما:

:نظرات ارسال شده

سلام در ویدویهای کلاس و وراثت در هنگام ران اصطلاح(None) نمایش داده می شد که فرمودین توضیح میدهم ولی ندادین. اگه ممکنه دلیل نمایش اصطلاح ذکر شده رو بفرمایید. تشکر


این ویژگی پایتونه که هر زمان که یک تابع هیچ چیزی رو برنگردونه مقدار None نمایش داده می شود. چه در تعریف عادی چه در وراثت

1401-2-12

سلام مجدد در جلسه سی و پنجم(کلاس) بنده یکسری کد طبق فرمایشات شما در ویدیو نوشتم که ارور داد. کدهارو برای اعلام نظر بحضور ارسال می کنم. ممنون class car(): name = 'bmw' color = 'red' speed = 300 def __init__ (self, name, color, speed): self.name = name self.color = color self.speed = speed bmw = car('bmw', 'black', 200)
print(bmw.name)
Traceback (most recent call last):
File "c:/Users/aslan/Desktop/Python/main.py", line 14, in <module>
bmw = car('bmw', 'black', 200)
TypeError: object.__new__() takes no parameters
PS C:\Users\aslan\Desktop\Python>


سلام ایندنت رو در این کدها رعایت نکردید. برای مثال در تابع__init__ باید با استفاده از کلید tab روی کیبورد یک فاصله مشخص ایجاد کنید. تا تابع جزوی از کلاس car شود.

1401-2-12

سلام و عرض ادب در رابطه با ویدیو جلسه 32(ماژول ها) نحوه نصب termcolor رو از شما سوال کرده بودم و پاسخ داده بودین که کد مربوطه رو براتون ارسال کنم ولی من متاسفانه اصلا از ویدیو کد مدنظر برای رفع ارور نصب این pip رو متوجه نشدم. لطفاً کد رو اینجا برام بفرستید. ممنون


نیازی به نصب pip نیست. این کتابخانه همراه پایتون نصب می شه.

1401-2-12

می دونم نباسد نصب کرد. ولی در هنگام نصب termcolor که باید می نوشتیم pip install termcolor، ارور داد که شما در ویدیو گفتین که اگه ارور داد باید از یه کد استفاده کنیم که بنده اون کد رو متجه نشدم.

1401-2-12

ارور رو ارسال کنید

1401-2-12
توضیحات محصول

پایتون در سنجش از دور

در حال حاضر زبان برنامه نویسی پایتون یکی از قدرتمند ترین زبان های دنیا به خصوص در بحث ماشین لرنینگ و هوش مصنوعی می باشد. از آنجا که عموما در سنجش از دور از مباحث تخصصی یادگیری ماشین (ماشین لرنینگ) استفاده می شود، همیشه این زبان بدون رقیب می باشد. اگر با نرم افزار های قدرتمند حوضه سنجش از دور یا gis آشنا باشید، قطعا حداقل یک بار شنیده اید یا دیده اید که این نرم افزار عموما با زبان پایتون نوشته شده اند و یا می توان از این زبان در محیط آن ها استفاده کزد.

پست های مشابه:

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون در gis

 

سر فصل های دوره

فصل اول: مباحث اولیه

 1_ معرفی دوره و اهداف آن

2_ بررسی انواع داده های موجود در زبان پایتون: در این قسمت انواع داده های موجود مانند داده های متنی عددی و بولیین ب طور کامل تعریف شده و در زبان پایتون بررسی می شوند.

3_ بررسی متغیرها و انواع آنها و روش تعریف و استفاده در پایتون: در یک کلام خلاصه متغییر ها برای تعیین یک نام برای یک متغییر جهت استفاده در مدهای بعدی استفاده می شوند 

4_ تعریف عبارات و دستورات ونحوه استفاده از آنها

 

فصل دوم: مباحث متوسطه

1_ تعریف لیست ها و کاربرد آنها: لیست ها میتوانند چندین مقدار را در یک متغییر قرار دهند.

2_ تعریف و نحوه استفاده از دستورات شرطی: در بسیار ی از برنامه ها نیاز است تا کاربر تعیین کند یک رشته کد در چه زمانی و چه شرایطی اجرا شوند. در این جالت از دستورات شرزی استفاده می شود.

3_ تعریف عملگرها و نحوه استفاده از آنها

4_ تعریف توابع وانواع آنها نحوه تعریف: توابع یکی از بخش های مهم الگوریتم نویسی در پایتون است، که موجب می شود الگوریتم ها قابل درک شوند. استفاده از این ويژگی پایتون در تمام برنامه های نوشته شه لازم است.

5_ تعریف و استفاده از ماژول ها پارامتر ها و آرگومان های تابع: زبان برنامه نویسی پایتون دارای ماژول هایی است که توسط مهندسان پایتون یا سایر کاربران در قالب کتابخانه های بسیار مفید نوشته شده اند. این ویژگی بزرگ پایتون موجب محبوبیت آن شده است

6_ تعریف عملگرهای مورد استفاده ودستیابی به اعضای لیست

7_ نسبت دهی و چند تایی ها به عنوان مقادیر بازگشتی توابع تعریف دیکشنری عملیات،متد ها ،بدل سازی و کپی برداری در دیکشنری ها تعریف فایل ها ی متنی ،نوشتن متغییر و دایرکتوری و اخطار ها

 

فصل سوم: مباحث پیشرفته

1_ تعریف کلاس ها مشخصه های کلاس: کلاس ها برای استفاده از وراثت و قوانین آن در پایتون تعیین شده اند. این قابلیت در توسه سایت با پایتون بسیار کار آمد هستند.

2_ تعریف شی گرایی آرگومان های اختیاری و متد مقدار دهی اولیه: این بخش جزئی از کلاس ها و قوانین مربوط به آن است.

3_ دیتابیس چیست؟ بررسی کامل دیتابیس ها: دیتابیس بخش پیشرفته زبان پایتون می باشد. این زبان با استفاده از کتابخانه های قدرتمند خود به راحتی می تواند با دیتابیس ها کار کند.

 

پایتون چیست؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی عمومی و Open Source است که می تواند برای بسیاری از برنامه های کاربردی از جمله سنجش از دور مورد استفاده قرار گیرد. این دوره جهت بررسی پایتون در ARC GIS، google earth engine و همچنین پردازش تصاویر ماهواره ای که بعد از اتمام این دوره آغاز خواهد شد، ایجاد گردید. بنابراین در این دوره مباحث مورد نیاز برای نوشتن یک برنامه بررسی می شود. در این آموزش قصد داریم پایتون را از پایه شروع کرده و سعی می کنیم تمام مطالب مقدماتی لازم برای برنامه نویسی با پایتون را پوشش دهیم. چرا که برای انجام هر پردازشی در سنجش از دور با پایتون، نیازمند آشنایی با دانش مقدماتی و نحوه برنامه نویسی با پایتون هستیم.

برای شروع این آموزش نیاز به دانش قبلی از پایتون نییست و سعی می شود تمام مطالب لازم در همین آموزش بیان شود. در پایان این آموزش صرفه نظر از مباحث سنجش از دور، شما قادر خواهید بود به راحتی با پایتون هر برنامه ای را نوشته و مسیر مورد علاقه خود را برای ادامه کار با پایتون انتخاب کنید. پایتون را می توان روی یک سرور برای ساختن Web Applications و ساختن Workflow در نرم افزار استفاده کرد و به سیستم های پایگاه داده متصل شده و فایل ها را بخواند و بنویسد، همچنین می تواند داده های کلان (Big Data) را مدیریت کرده و عملیات پیچیده ریاضیاتی انجام دهد، این قابلیت ها است که باعث شده پایتون به یک زبان بسیار محبوب تبدیل شود.

 

دلایل استفاده از پایتون در سنجش از دور:

  1. ساده بودن زبان پایتون: بر خلاف بیشتر زبان ها که برای برخی از افراد دشوار است آموزش پایتون بسیار ساده است. به طور کلی یادگیری، منطق دستورات و نحوه کارکرد آن برای برنامه نویسان و به خصوص برای افراد مبتدی که تازه به این حرفه وارد شده اند، بسیار ساده و قابل درک خواهد بود. و با صرف زمان کمی به سرعت می توانند اصول اولیه نوشتن کد را فرا بگیرند. به همین ترتیب برنامه نویسان با مشاهده کدهای نوشته شده به زبان پایتون، می توانند به راحتی نحوه عملکرد آن را متوجه شوند.
  2. پایتون، زبان مفسر از دیگر ویژگی های پایتون می توان به مفسری بودن آن اشاره کرد. به این معنا که کد ها به صورت خط به خط تفسیر می شوند، و نه به صورت کلی.
  3. انعطاف پذیری زبان پایتون بسیار قدرتمند و منعطف است و کدهای نوشته شده به این زبان از قابلیت خوانایی بسیار بالایی برخوردارند. به گونه ای که هر برنامه نویس به راحتی می تواند منطق کد های پایتون را متوجه شود. و همچنین با توجه به قابلیت های شیء گرایی می توان از این زبان در پروژه های بزرگ و سازمانی استفاده کرد.

آموزش های پیشنهادی
آموزش پایتون در سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی

تعداد جلسات: 37

در این قست به بررسی دلایل استفاده از زبان پایتون و همچنین قدرت زبان برنامه نویسی پایتون می پردازیم. دقت کنید در این دوره ابتدا زبان پایتون به طور کامل و به دور از مباحث سنجش بررسی شده و در دوره های دیگر کاربرد این زبان در سنجش از دور بررسی می شود.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

1400-11-30

play_circle_outline

37

assessment

مقدماتی

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند