دوره جامع آموزش webgis با پایتون | با آموزش طراحی سایت

این دوره با شروع زبان پایتون از صفر شروع شده و تمام نکات لازم برای آموزش webgis را مطرح خواهد کرد. با دریافت این دوره طراحی سایت نیز یاد خواهید گرفت.

جزئیات آموزش
check
قیمت: 900000/ 1000000 تومان
تخفیف روزانه: %10
انقضا:

بعد از پرداخت مشاهده آنلاین فعال خواهد شد


با استفاده از سکه های حساب خود می توانید این آموزش را رایگان دریافت کنید

تعداد سکه های مورد نیاز: 1800 سکه
تعداد سکه های شما: سکه
برای مشاهده این بخش باید وارد حساب کاربری خود شوید
در صورتی که حساب کاربری ندارید می توانید یک حساب کاربری رایگان بسازید
ورود به حساب کاربری ساخت حساب کاربری
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

آموزش webgis

در دوره آموزش وب جی ای اس سعی شده است تا تمامی مورد نیاز کاربر از صفر بررسی شود. در این دوره از زبان برنامه نویسی پایتون استفاده شده است. بنابر این لازم است تا نکات مقدماتی زبان پایتون را یاد بگیرید. در این زمینه دوره آموزش پایتون برای سنجش از دور و gis به صورت رایگان تهیه شده است که می توانید به صورت رایگان آن را مشاهده کنید.

آموزش وب جی ای اس با پایتون

 

وب جی ای اس چیست

واقعیت این است که اینترنت سیستم های اطلاعات جغرافیایی را متحول کرده است. GIS دیگر خیلی گران، خیلی پیچیده یا خیلی مجزا نیست. اکنون ایجاد سامانه وب جی ای اس جذاب در عرض چند دقیقه امکان پذیر است، و علاوه بر این، می‌توان آن‌ها را با هر کسی، در هر کجا و در هر دستگاهی به اشتراک گذاشت.

وب GIS، ترکیبی از وب و سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) در یک زمینه جدید و امیدوارکننده است. این سامانه ها قدرت GIS را از سرورهای محلی به فضای ابری گسترش داده و نقشه‌های آنلاین و اطلاعات مکانی را در دستان میلیون‌ها نفر قرار داده است.
 

درباره دوره آموزش وب جی اس با پایتون

این دوره با هدف ارائه دانش ضروری مورد نیاز برای طراحی سامانه های webgis به دانش آموزان، آموزش آخرین فناوری های مکانی مورد نیاز برای ساخت سامانه وب جی ای اس با پایتون و الهام بخشیدن به دانشجویان با مطالعات موردی در دنیای واقعی است. دوره آموزش web gis با پایتون بر روی فریمورک جنگو، پرکاربردترین فناوری GIS در سیستم های اطلاعاتی دولتی و تجاری تمرکز دارد. فناوری های آموزش داده شده در این دوره عبارتند از:
1_ آموزش پیشرفته پایتون
2_ آموزش فریمورک قدرتمند جنگو از صفر
3_ آموزش کامل geoserver و کاربرد های آن 
4_ آموزش استفاده از دیتابیس postgres در gis
5_ آموزش html از صفر
6_ آموزش طراحی سایت
7_ آموزش کار با postgis

 

سرفصل دوره آموزش وب جی ای اس

با توجه به گستردگی وب جی ای اس در این دوره سعی کرده ایم مباحث مختلفی را بیان کنیم. برای ساخت یک سامانه وب جی ای اسی کاربر باید بتواند از ابزار ها مختلفی استفاده کند. به این منظور ما 6 فصل اصلی را برای این دوره جامع در نظر گرفته ایم. در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد سرفصل ها را مشاهده کنید.

 

فصل اول: تمپلت  در webgis

1_ html چیست؟ تقریبا هیچ سامانه web gis وجود ندارد که از html استفاده نکند. البته باید این نکته را هم اضافه کرد که همه وبسایت هایی که تا کنون نگاه کرده اید نیز در حال استفاده از html هستند. با استفاده از آن می توان تمام موارد مورد نیاز را به کاربر نشان داد. مواردی از جمله متن ها، دکمه و عکس ها.

2_ css چیست: همانطور که گفته شد برای نمایش اطلاعات به کاربر ما از html استفاده می کنیم. اما برای تنظیم نحوه نمایش داده ها باید از css استفاده کرد. فرض بگیرید که می خواهید یک عنوان یا متن را به کاربر نشان دهید. برا این کار از اچ تی ام ال استفاده می شود. اما برای اینکه نشان دهید که این متن با چه رنگی نمایش داده شود از css استفاده می کنیم.

3_ بوت استرپ: بوت استرپ چیزی غیر از کد های اچ تی ام ال و css نیست. با استفاده از ابزار bootstrap کار با کد های html و css بسیار ساده خواهد شد. در واقع بوت استرپ کدهای آماده ای است که به شما در طراحی یک تمپلت زیبا کمک می کند.

اموزش web gis

 

آموزش پایتون برای webgis

احتمالا می دانید که زبان پایتون یکی از قدرتمند ترین و محبوبترین زبان ها در دنیاست. اما نکته ی قابل توجه در این زمینه قدرت پایتون در طراحی و توسعه سایت هاست، وبسایت هایی مانند youtube از قابلیت های جنگو استفاده کرده اند. این مثال می تواند به خوبی قدرت فریمورک جنگو را نشان دهد. در این دوره جنگو را از صفر بررسی کرده ایم. و نحوه عملکرد جنگو در وب جی اس بررسی شده است. علاوه بر این به عنوان هدیه طراحی و توسعه سایت نیز به آموزش داده شده است. در تصویر زیر گوشه ای از قدرت های پایتون که در این دوره آورده شده است را می توانید مشاهده کنید.

وب جی ای اس با پایتون

 

کاربرد web gis

WebGIS کاربردهای متنوعی دارد. برخی از آنها به شرح زیر است؛
1_ جمع آوری داده های جغرافیایی مانند شیپ فایل ها: این قابلیت از اصلی ترین کاربردهای وب جی ای اس می باشد. طراحی سیستم web gis می تواند به کاربران مختلف این امکان را بدهد که داده های خود را در یک سیستم واحد جمع آوری کنند
2_ دسترسی به داده ها در هر مکان و زمان: با توجه به اینکه داده ها در سرور ها دخیره می شود کاربر ها با توجه به سطح دسترسیشان می توانند داده ها را در اختیار داشته باشند.
3_ می تواند برای طراحی و برنامه ریزی پروژه های دولتی مانند مدیریت سیل شهری، بلایای طبیعی و غیره استفاده شود.

 

افراد هدف

1_  علاقه مندان و متخصصان سیستم های اطلاعات جغرافیایی (gis)

2_ علاقه مندان و متخصصات سنجش از دور (rs)

3_ متخصصان و علاقه مندان به برنامه ریزی شهری

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند

با خیال راحت خرید کن