دوره آموزش رایگان gis ready

دوره آموزش رایگان GIS ready برای آماده سازی، به روزرسانی و رفع خطاهای نقشه جهت انجام پردازش های آتی به همراه آموزش انتقال داده بین جی ای اس و اوتوکد

جزئیات آموزش
check
قیمت:

0 تومان

این دوره رایگان می باشد
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

آموزش جی ای اس ردی

در دوره آموزش رایگان gis ready شما یاد خواهید گرفت که چگونه داده ها را از نرم افزار های دیگر در نرم افزار آرک جی ای اس فراخوانی کرده و با آن ها کار کنید. در این دوره سعی شده است پروژه ای از صفر انجام شود تا بدانید که چگونه می توانید داده های خود را برای انجام پروژه آماده سازی کنید. در این دوره مباحثی مانند انتقال داده از اتوکد به جی ای اس، انتقال داده از گوگل ارث به جی ای اس و رفع خطای داده ها را یاد خواهید گرفت.

دوره های مشابه:

1_ آموزش رایگان جی ای اس

2_ آموزش رایگان سنجش از دور

3_ آموزش جامع گوگل ارث انجین

آموزش gis ready

 

هدف از gis ready چیست؟

در یک بیان خلاصه می توان گفت هدف آماده سازی مجموعه داده های موجود و داده های ساخته شده توسط کاربر برای انجام پردازش نهایی می باشد. در یک بیان دیگر می توان گفت زمانی که کاربر دادهایی را وارد نرم افزار ارک مپ می کند، ابتدا باید فرمت داده هاه را بر اساس فرمت قابل خوانش در نرم افزار arc gis کند. از طرفی دیگر این امکان وجود دارد که داده ها همراه با خطاهایی مانند خطای توپولوژی باشد، به کلیه مراحلی که فرمت داده ها را تغییر داده و خطای آن ها را حدف می کند جی ای اس ردی می گویند.

 

رفع خطا های توپولوژی در جی ای اس

انواع مختلفی از خطاهای توپولوژیکی وجود دارد و می توان آنها را بر اساسنوع داده ی آن مانند پلی گون یا لاین بودن آن به چند دسته طبقه بندی کرد. خطاهای توپولوژیکی با ویژگی های چند ضلعی (پلی گون) می تواند شامل چند ضلعی های بسته نشده (unclosed polygons)، شکاف بین مرزهای چند ضلعی یا همپوشانی مرزهای چند ضلعی (overlapping ) باشد. یک خطای توپولوژیکی رایج با ویژگی های خطی (لاین) این است که آنها به طور کامل در یک نقطه (گره، node) به هم نمی رسند. این نوع خطا در صورت وجود شکاف بین خطوط، undershoot نامیده می شود.

در این دوره می توانید با این خطاها و نحوه ی رفع آن ها آشنا شوید.

رفع خطای توپولوژی

 

 

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند

با خیال راحت خرید کن