اندازه گیری تغییرات غلظت پارامتر های جویی در گوگل ارث انجین

در این قسمت با استفاده از داده های سنتینل و همچنین آپلود فایل های وکتوری در سامانه گوگل ارث انجین، به بررسی تغییرات غلظت نیتروژن دی اکسید(NO2) می پردازیم.

جزئیات آموزش
check
قیمت: 28000/ 28000 تومان
تخفیف روزانه: %0

بعد از پرداخت مشاهده آنلاین فعال خواهد شد


با استفاده از سکه های حساب خود می توانید این آموزش را رایگان دریافت کنید

تعداد سکه های مورد نیاز: 56 سکه
تعداد سکه های شما: سکه
برای مشاهده این بخش باید وارد حساب کاربری خود شوید
در صورتی که حساب کاربری ندارید می توانید یک حساب کاربری رایگان بسازید
ورود به حساب کاربری ساخت حساب کاربری
نظر یا سوال شما:
:نظرات ارسال شده

توضیحات محصول

تغییرات no2 در ارث انجین

دلیل اندازه گیری نیتزوژن در اکسید: دی اکسید نیتروژن(NO2) گازی است که عمدتا در هنگام احتراق سوخت های فسیلی همراه با اکسید نیتریک(NO) تولید می شود. NO2 همچنین می تواند در صورت واکنش NO با برخی گازهای موجود در جو تشکیل شود. این واکنش ها خیلی سریع اتفاق می افتد و برگشت پذیر هستند، بنابراین از این دو گاز با هم به عنوان اکسیدهای نیتروژن (NOx) یاد می شود.

قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض غلظت های NO2 می تواند باعث التهاب مجاری هوایی شود و حساسیت به عفونت های تنفسی و مواد حساسیت زا را افزایش دهد. NO2 می تواند علائم کسانی را که قبلاً از بیماری های ریوی یا قلبی رنج می برند، تشدید کند. رسوب نیتروژن به محیط مستقیماً به عنوان گاز(رسوب خشک) و در بارش(رسوب مرطوب) می تواند شیمی خاک را تغییر داده و بر تنوع زیستی زیستگاه های حساس تأثیر بگذارد. اکسیدهای نیتروژن همچنین پیش سازهای تشکیل ازن هستند. ازن گازی است که برای سلامتی انسان نیز مضر است و می تواند باعث التهاب دستگاه تنفسی، چشم ، بینی و گلو و همچنین حملات آسم شود.

علاوه بر این، ازن می تواند از طریق آسیب اکسیداتیو به پوشش گیاهی از جمله محصولات کشاورزی، اثرات بگذارد. آیین نامه های استاندارد کیفیت هوا در سال 2010 ایجاب می کند که میانگین غلظت سالانه NO2 نباید از 40 میکروگرم در متر مکعب تجاوز کند و بیش از 18 مورد از حد مجاز ساعتی متوسط (غلظت های بالاتر از 200 میکروگرم در متر مکعب) در یک سال وجود نداشته باشد.

GeoRS.ir


خلاصه ای از GeoRS

هدف ما آموزش رایگان مباحث سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. در این زمینه قابلیت هایی را فراهم کرده ایم تا به ساده ترین روش مباحث را یاد بگیرید و در نهایت سطح خود را در آزمون ها بسنجید.

آموزش و آزمون رایگان هدیه بگیر

در شبکه اینستاگرام ما هر روز با پاسخگویی صحیح به سوالات آزمون و آموزش رایگان هدیه بگیرید.

دوره های رایگان GeoRS

با کلیک بر روی هر بخش آموزش ریگان آن را دریافت کنید. تمامی آموزش ها به صورت انلاین پخش می شوند

با خیال راحت خرید کن